Egy gól is elég volt a GYHK újabb győzelméhez

Gergely Imre 2023. szeptember 22., 21:16

Mindössze egy találatot láthatott a gyergyószentmiklósi jégcsarnok közönsége pénteken este, ezzel nyert a Gyergyói Hoki Klub a Háromszéki Ágyúsok ellen a a romániai jégkorongbajnokságban. Rinne sorozatban harmadszor volt hibátlan.

Háromból három győzelem a GYHK mérlege a Háromszéki Ágyúszok ellen Fotó: Háromszéki Ágyúsok

Harmadszor találkozott egymással a Gyergyói Hoki Klub és a Háromszéki Ágyúsok csapata,

ismét piros-fehér győzelem született, és az Ágyúsok ezen a meccsen sem tudtak betalálni.

Nem sok feljegyzésre érdemes esemény történt a mérkőzés első harmadában. A játék az Ágyúsok kapuja előtt zajlott többnyire, de igazán nagy helyzetek nélkül. Ami pedig kialakult, azt Béres Szilárd magabiztosan védte.

A második húsz percben fokozódott a nyomás a vendégek kapujánál, de Béres továbbra is stabilan őrizte a ketrecét. Aztán Györfy lövésénél már ő is tehetetlen volt, így egygólos hazai előnnyel mehettek szünetre a csapatok.

A harmadik harmad elején nagy esélyt kapott a vendégcsapat, Horváth meccsbüntetést kapott,

így 5 percig emberelőnyben játszhattak Molnárék, de nem tudtak élni a lehetőséggel.

Utána ismét Béres védéseiről szólt a meccs, aki Bodó büntetőlövését is hárította a végén. Maradt az 1–0.

A két csapat kedden ismét találkozik, akkor Kézdivásárhelyen.