Behúzta az első galaci meccset a GYHK

Gergely Imre 2023. november 14., 20:52 utolsó módosítás: 2023. november 14., 20:53

A válogatott szünet után Galacon játszotta első mérkőzését a Gyergyói Hoki Klub a romániai jégkorongbajnokságban, kedden a piros-fehérek visszafogott játékkal is megszerezték a pontokat.

A cél elérve, győztesen hagyták el a fiúk a galaci jégcsarnokot Fotó: Szász Adorján

Szigeti és Csiszer góljával a 8. percre már 2–0-ra vezetett a Gyergyói Hoki Klub, amelynek a kapujában Demeter állt, de egyébként a legjobb összeállításban lépett jégre Galacon. A hazaiak emberhátrányban szépítettek Benedek révén, így alakult ki az első 20 perc 1–2-es eredménye. A középső harmadban gyorsan újra betaláltak a piros-fehérek, ezúttal Császár volt a gólszerző. Azonban Baskov utána rögtön faragott a hátrányból. Ebben a játékrészben is a gyergyóiaknak volt több lehetősége a gólszerzésre, de Onodi a helyén volt. A túloldalon egyszer átjutott a korong Demeteren, de kisles miatt ezt nem adták meg.

Nem játszott a legjobb formájában a GYHK, de Sylvestre egy villanása így is meghozta az újabb vendégtalálatot. Amint később kiderült, ezzel a góllal 4–2-re nyert a piros-fehér együttes. A felek szerdán újra összecsapnak egymással.

A nap másik mérkőzésén a Brassói Corona az utolsó harmadban fordítva 3–2-re legyőzte a Bukaresti Steauát, míg a délelőtt a Csíkszeredai Sportklub 22–1-re ütötte ki a bajnokságba frissen beszállt Sportult.

Romániai Jégkorong Bajnokság alapszakasz
Galaci CSM–Gyergyói Hoki Klub 2–4 (1–2, 1–1, 0–1)
Gólszerzők: Benedek Roland (14. perc), Alekszej Baskov (24.), illetve Szigeti Ákos (8.), Csiszer Ádám (9.), Császár Hunor (22.), Sébastien Sylvestre (50.)

Brassói Corona–Bukaresti Steaua 3–2 (0–1, 1–1, 2–0),
gólszerzők Sills (25.), VanWormer (45.), Boriszenko (55.), illetve Cip (6., 37.)