A Sportullal játszott a GYHK

Gergely Imre 2021. február 12., 22:05

Újabb mérkőzést tudott le a Gyergyói Hoki Klub a romániai jégkorongbajnokság alapszakaszából. Péntek este a Sportul Studențesc ellen gyűjtötte be a kötelező három pontot.

Kötelező letudva, szombaton ismét találkozik a két csapat Fotó: Fotó: DAB/Anda Fábián

Mi történhet egy Erste ligás és az elmúlt évek román bajnokságainak folyamatos sereghajtó csapatának találkozóján? Az, ami történt pénteken Gyergyószentmiklóson. A GYHK 19 gólt lőve nyert meg egy edzőmeccsnek sem jó mérkőzést. Ami még kérdés szokott lenni: 20 gól alatt megússza-e az ellenfél.

Ezúttal sikerült nekik, ez is ritka.

Amit azonban nagyon is érdemes megemlítenünk, ismét magára vehette a gyergyószentmiklósi felnőtt jégkorongcsapat piros-fehér mezét a Gyergyói ISK három junior játékosa, Antal Csongor, Kosza Kristóf és Lázár Menyhért. Antal egy gólpasszt tett a közösbe, Lázár pedig két góllal és egy gólpasszal került fel a jegyzőkönyvbe.

A találkozó érdemi része már az első harmadban eldőlt, 7–0 volt a szünetben az eredmény, a második harmadban pedig megismételték ezt a felek. Az utolsó húsz percben sikerült megszereznie a becsületgólt az „egyetemistáknak”, amire öt gyergyói gól volt a válasz, így alakult ki a 19–1-es végeredmény.

Romániai jégkorongbajnokság
Gyergyói Hoki Klub–Sportul Studențesc 19–1 (7–0, 7–0, 5–1)
Gólszerzők: Csergő Hunor és Nagy Csaba 3-3, Lázár Menyhért, Lázár Kain, Fejes Nándor 2-2, Silló Arnold, Szigeti Ákos, Kozma Zsolt, Barabás László, Igor Bobcek, Biró Gergő, Ferencz Csibi Róbert 1-1, illetve Marius Haba.