A megfiatalított GYHK kikapott Otopeni-ben

Gergely Imre 2023. február 17., 21:19

Számára tét nélküli meccsen vereséggel zárta a romániai jégkorong-bajnokság alapszakaszát a Gyergyói Hoki Klub. A piros-fehérek immár az Erste Liga rájátszásra koncentrálhatnak.

A második harmad közepétől folyamatosan nőtt a Steaua előnye Fotó: Facebook/Steaua București

Számos meghatározó játékosát, minden légióst pihentetve, öt (a maximális megengedett számú) juniorral lépett jégre a bukarestiek ellen a GYHK pénteken este.

Igazából csak annyi fontos cél volt itt, hogy senki se sérüljön meg, és a fiatalok játékperceket, tapasztalatot gyűjtsenek.

Így a második harmad közepéig tudták tartani a lépést Georgescuékkal, aztán folyamatosan nőtt a Steaua előnye. A vége 9–3 lett.

A GYHK így 57 ponttal zárja az alapszakaszt.

Orbánék vasárnap már az Erste Liga rájátszás első meccsét vívják a Dunaújváros ellen.

Romániai jégkorong bajnokság alapszakasz
Bukaresti Steaua–Gyergyói Hoki Klub 9–3 (1–0, 4–1, 4–2)
Gólszerzők: Mihail Georgescu (17. perc), Alexander Vaszilev (22., 48.), Péter Zsolt (30., 37.), Anton Ruban (36.), Danil Martinov (45.), Andrei Miknov (51.), Adrián Irimia (60 ) illetve Vincze Gergő (27.), Imre Patrik (46.), Sándor-Székely Ottó (49).