Ritkán látni ilyet, mindkettőnek három pont járna

Gergely Imre 2020. december 13., 22:18 utolsó módosítás: 2020. december 13., 22:20

Remek meccset játszott a Gyergyói Hoki Klub és a MAC HKB Újbuda, olyan szintű jégkorong zajlott a gyergyószentmiklósi csarnokban, amilyent az Erste Liga szinten ritkán lehet látni. A meccs 1–1-es rendes játékidő után szétlövésben dőlt el.

Mindkét gárda keményen odatette magát Fotó: Beliczay László

A vasárnap esti találkozót a GYHK kezdte jobban, többször is közel állt a gólszerzéshez, de találatot az ellenfél ért el. Macaluay küldte a korongot valahogyan a hazai ketrecbe, egy kavarodás után a 11. percben. A későbbiekben igazából egy dolog volt teljesen meglepő: hogy közel ötven percig nem változott az állás.

A GYHK csapatán látszott, mindenképpen meg akarják mutatni, hogy már nem azok akik Budapesten 7–0-ra kikaptak októberben.

A második harmadtól egyre nagyobb volt a nyomás a MAC kapuja előtt, záporoztak a lövések Bálizs felé. A kapus azonban ihletett formában védett. Persze, a túloldalon Cooke-nak is volt bőven tennivalója.

Fotó: Beliczay László

Végül aztán 58.41-nél kiállítást kapott a MAC. Szilassy Zoltán lehozta a kapusát, és hat a négy ellen támadott a piros-fehér együttes. Megérte kockáztatni, Szigeti visszatett korongját Podlipnik bombázta a hálóba 55 másodperccel a dudaszó előtt.

A hosszabbítás nem hozott újabb fordulatot, a szétlövés pedig a vendégeknek sikerült jobban – a GYHK eddig egyetlen szétlövéssel zárult meccsét sem tudta behúzni.

Elvitt két pontot a MAC, de a gyergyóiaknak sincs okuk az elkeseredésre. Ez a meccs is megmutatta, hatalmasat fejlődtek a magyarországi túrájuk és az azt követő edzőváltás óta. Most a Románia Kupára koncentrálnak.

Vasárnap este még két Erste Liga mérkőzésre került sor. Dunaújvárosban az edzőváltásnak még nincs érezhető hatása, a Titánok nyertek az otthonukban. A Ferencváros és az Opten Vasas ismét gólgazdag, szoros összecsapást játszott, amelyet a utolsó percekben tudtak megnyerni a zöld-fehérek.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Gyergyói Hoki Klub–MAC HKB Újbuda 1–2 (0–1, 0–0, 1–0, 0–0, 0–1).
Gólszerzők: Matic Podlipnik (60.), illetve Scott Macaluay (11.), Orbán Brance (65. győztes büntető).
Kapura lövések: 39–37.
Kiállítás percek: 12–10.