A Gyergyói Hoki Klubhoz 2021-ben érkezett Rasmus Rinne, azóta megkérdőjelezhetetlenül a piros-fehérek első számú kapusának számít.
Mindeddig 135 alapszakasz- és 34 play-off meccsen védte a GYHK kapuját.
Az eddigi alapszakasz mérkőzésein 92,1, a rájátszás meccseken ennél is jobb, 94,1 százalékos védési hatékonyságot produkál. 2023-ban, amikor a gyergyóiak megnyerték az Erste Ligát, az év legjobb kapusának járó különdíjat is elnyerte. Hogy a legnagyobb téttel bíró meccseken milyen stabilitást nyújt a csapatának semmi sem bizonyítja jobban, mint a Román Kupa döntő, ahol 3–0-ra nyert a Gyergyói Hoki Klub.
Szilassy Zoltán sportigazgató így nyilatkozott róla: „Ha nálad játszik az Erste Liga legjobb kapusa, akkor mindent megteszel, hogy ez továbbra is így legyen.
Nagyon örülök, hogy ő is jól érzi itt magát és a Gyergyói Hoki Klubnál akar maradni, a mi kapunkat fogja védeni újabb két évig”.
A Sepsi OSK sportigazgatója, Hadnagy Attila rövid betekintést nyújtott az év utolsó mérkőzésére készülő Sepsi OSK kulisszái mögé, szó esett a téli átigazolási időszakban várható erősítésekről, illetve Niczuly Rolandról is.
Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője megszerezte az UEFA Pro Licencet, amely a kontinens legmagasabb edzői képesítésének számít. Az 51 éves szakember közösségi oldalán jelentette be, hogy sikeresen lezárta a többéves képzési folyamatot.
Több százan tüntetnek szerda este a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bukaresti székhelye előtt a Recorder oknyomozó portál dokumentumfilmje nyomán.
Az alkotmánybíróság rábólintásával véglegessé vált az a fiskális csomag, amely 2026-tól gyökeresen átalakítja többek között a gépjárművek adózását Romániában.
Az igazságszolgáltatási rendszer egy bírákból és politikusokból álló érdekcsoport kezébe került – állítja a Recorder oknyomozó portál egy szerdán nyilvánosságra került, Foglyul ejtett igazságszolgáltatás című dokumentumfilmben.
Már nem csak medvétől, hanem a bölénytől is rettegnek Argeș megyében, ahol az állatok szabadon élnek. Daniel David szerint a szülők feladata felügyelni a gyerekek közösségimédia-használatát. A PSD pedig nem hamarkodja el a kilépést a kormányból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!