A gyergyói csapat csütörtöki ellenfele az utóbbi időszakban hullámzóan teljesítő Dunaújváros lesz, amely három mérkőzéssel kevesebbet játszva öt pont hátránnyal követi a táblázaton hatodik GYHK-t.
Hazai pályán simán kikapott a Sportklubtól és a Coronától is, a két meccs között azonban nagy fegyvertényt hajtott végre, idegenben legyőzte a Fradit, megszakítva 19 mérkőzése tartó győzelmi sorozatát.
Eddig egyszer találkozott a GYHK és az Acélbikák, szeptemberben Dunaújvárosban a házigazdák 7–2-re nyertek.
Pénteken a Fehérvári Titánok vendége lesz a GYHK. A jelenleg nyolcadik székesfehérvári együttes kedden nagyon megszorongatta a Fradit, végül szétlövésben maradt alul. Az elmúlt egy hónapban csupán két győzelmet szereztek a Titánok, Brassót és a DEAC-ot győzték le.
Háromszor csapott össze az idényben a gyergyói és a Fejér megyei alakulat. Az első mérkőzésen emlékezetes feltámadást produkált a Titánok csapata, Gyergyóban 3–0-s hátrányból nyert 6–3-ra. A másodikon is hiába vezetett a GYHK, a Titánok bő tíz perc alatt hat gólt ütöttek, és 6–2-re győztek.
A gyergyóiaknak múlt október közepén jött össze a visszavágás, hazai pályán kétgólos hátrányból felállva 4–3-ra behúzták a mérkőzést.
A szombati pihenőnapot követően vasárnap az Újpest otthonában játszanak a gyergyóiak. A táblázaton ötödik UTE-val eddig kétszer meccseltek, az első mérkőzést a budapestiek hosszabbításban nyerték 4–3-ra, a másodikon a HK győzött 6–2-re.
A maratoni kiszállás hétfőn a Budapesti Hokiklub otthonában ér véget. Az alapszakasz utolsó előtti helyén tanyázó gárdával háromszor találkozott a GYHK, hazai pályán 9–1-re és 6–4-re, idegenben pedig 3–2-re nyertek Gogáék.
Rangadóra készül az éllovas Csíkszeredai Sportklub, pénteken az alapszakasz első két helyezettjének csatáján a Ferencvárost fogadja a Vákár Lajos Műjégpályán.
A csíkiak hazai pályán kifejezetten erősek, eddig lejátszott meccseiken csupán háromszor hullattak pontot: 4–0-ra kikaptak a DEAC-tól, a GYHK-val szemben hosszabbításban maradtak alul 3–4-re, illetve még szeptemberben végletekig kiélezett mérkőzésen aranygóllal verték 7–6-ra az FTC-t.
Azóta még kétszer találkoztak, a pesterzsébeti összecsapásokat a Fradi nyerte 7–3-ra és 3–0-ra.
Hétfőn újabb kőkemény meccs vár a Sportklubra, ugyanis az Erste Ligában harmadik Brassói Corona lesz az ellenfél a Vákáron. A találkozó eredménye beleszámít a romániai bajnokságba is.
Csütörtök: Dunaújvárosi Acélbikák–Gyergyói HK (19 óra).
Péntek: Csíkszeredai Sportklub–Ferencváros (18.30), Vienna Capitals II.–Dunaújvárosi Acélbikák (18.50), Fehérvári Titánok–Gyergyói HK (19.30), Schiller-Vasas–Újpesti TE (19.40), Debreceni EAC–Hokiklub Budapest (20).
Vasárnap: Brassói Corona–Ferencváros (17), Vienna II.–Titánok (18.50), Újpest–Gyergyói HK (19.30), Dunaújváros–Hokiklub Budapest (19.30), Vasas–Debrecen (19.40).
Hétfő (december 3.): Sportklub–Brassó (18.30), Hokiklub Budapest–Gyergyói HK (21).
Kedden játszották: Vienna Capitals II.–Hokiklub Budapest 2–6 (1–2, 0–2, 1–2).
Az alapszakasz állása:
1. Csíkszereda 63 pont (26 meccs)
2. Ferencváros 60 (24)
3. Brassói Corona 56 (27)
4. Debreceni EAC 44 (24)
5. Újpesti TE 42 (23)
6. Gyergyói HK 37 (25)
7. Dunaújváros 32 (22)
8. Fehérvári Titánok 25 (24)
9. Vienna Capitals II. 17 (24)
10. Hokiklub Budapest 14 (23)
11. Schiller-Vasas 6 (22)
Már nem Kevin Constantine a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának vezetőedzője – a hírt a Székely Sportnak maga az amerikai szakember erősítette meg.
A Sepsi OSK Voluntari felett aratott 2–1-es győzelme nemcsak örömre, de bizakodásra is okot adott Diószegi László klubelnöknek, aki a szezon során először úgy nézhet rá a bajnoki tabellára, hogy csapata a felsőházi rájátszást érő 5. helyet foglalja el.
Jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte csütörtökön a brassói ítélőtábla emberölési kísérlet és garázdaság miatt Dani Mocanu manele-énekest.
Őrizetbe vették szerdán egy lugosi iskola pedagógusát, miután azzal gyanúsítják, hogy tanítás közben felpofozott két tízéves diáklányt. A városi rendőrséget a gyerekek szülei értesítették a történtekről.
Váratlanul érte az alkalmazottakat az Aptiv amerikai autóipari vállalat borosjenői gyára bezárásának a híre. Ezer ember marad állás nélkül, és bár kapnak végkielégítést, kilátástalannak tűnik a jövőjük, mert helyben nincs ekkora munkaerőfelvevő.
További híreink: négy év börtönre ítélték „a nagy matematikusnak” kampányoló manelistát, de meglépett, a településekre bemerészkedő medvéket pedig ezentúl azonnal ki lehet lőni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!