Potyogtak a találatok a Sportklub mérkőzésén a Steaua ellen

Dobos László 2023. március 09., 21:30

Tizenhárom gól született csütörtökön este a Vákár Lajos Műjégpályán megrendezett jégkorong-mérkőzésen. A román hokibajnokság alapszakaszának számító összecsapáson a Sportklub nyert a Steaua ellen.

Nyolcat vágott a csíkszeredai gárda Fotó: Pinti Attila

Nem volt telt ház csütörtökön este a Vákár Lajos Műjégpályán, csak közel ezer néző volt kíváncsi a csíkiak játékára. A házigazdákat a Lokálpatrióták buzdították, de a vendégeknek is volt egy alig 3-4 drukkerből álló, kék-pirosba öltözött kis szurkolóbora, akik végig sportszerűen bátorították a bukarestieket.

Jó iramú hokit hozott az összecsapás, a csapatok rengeteget korcsolyáztak, a védekezéssel azonban mindkét csapat adós maradt. A házigazdáknál Adorján Attila kapus teljesítménye 88,89%-os volt, de őt nagyon sokszor egyedül hagyták az ellenfelekkel.

A túloldalon a 21 éves, kevés tapasztalattal rendelkező Cătălin Capșa védett, akinek 74,19%-os volt a mutatója. Érdekesség, hogy a Steaua többet lőtt kapura mint a házigazda Sportklub.

A két csapat pénteken 17.30 órától újra megmérkőzik, annak a találkozónak is a Vákár Lajos Műjégpálya lesz a házigazdája.

Román jégkorong-bajnokság, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Steaua 8–5 (3–2, 2–2, 3–1).
Gólszerzők: Niko Mikkola (13.), Jevgenyij Szkacskov (14., 28., 34., 41. és 52.), Fodor Csanád (17.) és Cody Milan (49.), illetve Danyil Martinov (2. és 59.), Andrej Mihnov (18. és 40.), Péter Zsolt (28.).
Kapura lövések: 31–45.
Büntetőpercek: 48–10 (ebből Sofronnak, Beczének és Stachnak 10-10 perc fegyelmi).
Játékvezetők: Gergely Lehel és Sikó Szilárd Levente, illetve Andrieș Gheorghieș és Magyar Áron.

Csapatösszeállítások

Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Makszim Szamankov (kapusok) – Roman Szavcsenko, Ferencz-Csibi Róbert, Ilja Krikunov, Cody Milan, Jevgenyij Szkacskov (első sor), Niko Mikkola, Salló Alpár, Péter Balázs, Sofron István, David Stach (második sor), Bajkó Csongor, Farkas Tamás, Fodor Csanád, Becze Tihamér, Részegh Tamás (harmadik sor), Péter Andor, Eduard Cășăneanu, Rokaly Norbert (negyedik sor). Vezetőedző: Jeff Paul.

Bukaresti Steaua: Cătălin Capșa, George Prodan (kapusok) – Timur Raszulov, Orbán Szilárd, Robert Timaru, Andrej Mihnov, Anton Ruban (első sor), Roman Alekszejev, Andrei Grabari-Diaconescu, Danyil Martinov, Mihail Georgescu, Alekszandr Vasziljev (második sor), Andrei Geraszimov, Florin Creangă, Adrian Irimia, Andrei Filip, Péter Zsolt (harmadik sor), Boldizsár Cristian, Cătălin Lupașcu, Görbe Tivadar, Rareș Nedelcu, Csergő Hunor (negyedik sor). Vezetőedző: Răzvan Lupașcu.