Láthatóan okult az első meccs tapasztalataiból a DVTK, szívósan védekezett, nem hagyott levegőt a gyergyói támadóknak a hétfő esti találkozón. A közönség ugyan már a második percben gólt látott a miskolci kapuban, de videózás sem volt, maradt a 0–0, ami megmaradt az első harmad végéig.
A 25. percben jött az első kiállítás, a miskolciak kerültek emberhátrányba, mégis ők örülhettek a gólnak, hiszen Bodóék nem tudták bejuttatni a korongot Vsvarda mögé, ellenben a vendégek egy Csiki botján furán pattanó koronggal megszerezték a vezetést.

Ez érezhetően idegessé tette a GYHK játékosait, nem tetszett nekik sem az eredmény, sem az a birkózás, amire a DVTK kényszerítette őket.
Zlitny találata szinte várható is volt, 0–2 volt az állás 40 perc után.
Aligha számított erre bárki is az egy nappal korábban történtek után. A záró játékrész sem hozott örömet a piros-fehéreknek. A masszív miskolci védelmet nem sikerült sehogy sem áttörni egészen az 59. percig, amikor Vayrynen valahogyan begyötörte a szépítő gólt.

Rinne akkor már a padon nézte a jégen zajló eseményeket, és a gól után is azonnal kiment. Az egyenlítés nem jött össze, Pineo eldöntötte a meccset.
1–1-re áll ez a negyeddöntő, folytatás csütörtökön Miskolcon.
Gyergyói Hoki Klub–DVTK Jegesmedvék 1–3 (0–0, 0–2, 1–1).
Gólszerzők: Janne Vayrynen (59. perc), illetve Csiki Hunor (27.), Roman Zlitny (30.), Jason Pineo (60.).

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Lejárt a megállapodás az egyik tévétársasággal, így a Román Kézilabda-szövetség (FRH) előrehaladott tárgyalásokat folytat egy médiacsoporttal a közvetítési jogokról. Négy helyszínen elkezdődött az U18-as női világbajnokság.
Baleset történt Szentegyháza csíkszeredai kijáratától nem messze a 13A jelzésű országúton csütörtök délután.
A Ceutából érkező felvételek bizonyítják, hogy az ellenőrzés nélküli illegális bevándorlás konkrét veszélyt jelent az európai határok biztonságára – hangoztatta Giorgia Meloni olasz kormányfő.
Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!