Pontot veszített Székesfehérváron a Sportklub

Gergely Imre 2023. január 19., 22:12 utolsó módosítás: 2023. január 19., 22:13

Végletekig kiegyenlített csatában, hosszabbításban győzött a Csíkszeredai Sportklub a FEHA19 otthonában csütörtökön este. A győzelemnek lehet örülni, de a pontvesztés még fájdalmas lehet az alapszakasz végelszámolásánál.

Fotó: Soós Attila

Nem látszott minőségbeli különbség a két csapat között az első harmadban, a Sportklub nagyobb rutinjára a gyorsaság, a fiatalos lendület volt a válasz. A statisztika szerint a FEHA19 lőtt többet, de Márkusnak is nagyjából ugyanannyi nagy védésre volt szüksége a hazai kapuban, mint Szamankovnak a vendégek oldalán. Mindkét csapat kivédekezett egy emberhátrányt, 0–0 állt az eredményjelzőn 20 perc után, és az egál teljesen meg is felelt a játék képének.

A második harmadban felváltva forogtak veszélyben kapuk. A csíkiak szervezett támadásépítéseire villámgyors kontrák voltak a válaszok, több nagy ziccer is kimaradt. A 29. percben Salló törte meg a gólcsendet távoli, takarásból leadott lövése akadt be. Nem sokáig örülhettek Tom Coolen tanítványai, Czizas egy kontra végén mattolta Szamankovot. Az egyenlítő gól után nagyobb fokozatra kapcsolt a Sportklub, de eredménytelenül, helyzetek voltak, de gól nem, és a játékrész utolsó percében Németh egy kipattanót értékesítve már a fehérváriakat hozta előnybe. A bírók visszanézték az esetet, de megadták a találatot.

Az egyenlítés alig fél perccel a záró harmad kezdete után jött, Sofron fejezte be a Stach és Schaus közreműködésével összehozott remek akciót. További gól azonban nem esett a rendes játékidőben annak ellenére, hogy mindkét csapatnak voltak óriási helyzetei. A döntetlen reális eredmény lett volna, de hokiban ilyen nem lehet. Jött a hosszabbítás, amikor 20 másodperccel a vége előtt Milan szólója eldöntötte a meccset a Sportklub javára.

Szombaton a Ferencváros vendégeként folytatja a magyarországi túrát a Sportklub.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
FEHA19–Csíkszeredai Sportklub 2–3 hu. (0–0, 2–1, 0–1, 0–1).
Gólszerzők: Ugnius Czizas (30.), Németh Zalán (40.), illetve Salló Alpár (29.), Sofron István (41.), Cody Milan (65.).
Kapura lövések: 30–32.
Kiállításpercek: 8–4.
Győzött Debrecenben a Corona

A nap másik mérkőzése is hasonlóan szoros és izgalmas volt. Debrecenben a 11. percben Gliga szerzett vezetést a Brassói Coronának, amire még az első harmadban Vokla tudott válaszolni. A következő eredményváltozást Szabó hozta a második játékrész hajrájában, így ott 40 perc után 2–1-re vezetett a Brassó. Novotny egyenlítő gólja csak rövid ideig hozta vissza a debreceni reményeket, mert Schaber ismét vezetést szerzett a Coronának. A végén György József vezetőedző lehozta Hetényit és Schaber üres kapus góllal döntötte el a mérkőzést.

Debreceni EAC–Brassói Corona 2–4 (1–1, 0–1, 1–2).
Gólszerzők: Vokla Roland (17.), Dominik Novotny (45.) illetve Roberto Gliga (11.), Szabó Pál Krisztián (38.), Chase Schaber (47., 59).
Kapura lövések: 47–42.
Kiállításpercek: 2–8.