Pontot mentett a Csíkszeredai Sportklub női hokicsapata

Dobos László 2024. október 27., 18:04

Két harmad után háromgólos hátrányban volt a Csíkszeredai Sportklub csapata a Sportul Studențesc ellen a női jégkorong-bajnokság vasárnap délutáni mérkőzésén, azonban a csíki lányok a rendes játékidő végéig kiegyenlítettek.

Két nap alatt két mérkőzést játszott a Csíkszeredai Sportklub női jégkorong együttese. A két találkozón négy pontot szereztek Fotó: Halmágyi Zsolt

Rosszul kezdődött a Csíkszeredai Sportklub számára a vasárnap délutáni bajnoki mérkőzés a Vákár Lajos Műjégpályán, az első harmad után két találattal vezetett a vendég Bukaresti Sportul Studențesc. A román főváros egyetemistáit képviselő együttes a második játékrészben is eredményesebb volt, 40 perc után 1–4-re álltak a felek.

A székelyföldi csapat azonban nem adta fel, és a rendes játékidő végéig egyenlített. Az ötperces ráadásban nem született újabb gólt, következtek a büntetőlövések, ahol a vendégek voltak szerencsésebbek.

Női felnőtt jégkorong-bajnokság:
Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Sportul Studențesc 5–4 – szétlövés után (0–2, 1–2, 3–0, 0–0, 0–1).
Gólszerzők: Urus Zsanett (30.), Popescu Magdolna (43. és 55.), Alina Oprea (49.), illetve Ioana Denisa Mihalache (5.), Ana Voicu (20. és 65., a második a győztes büntető), Bianca Margareta Mihai (26. és 30.).

Kapura lövések: 37–31.
Büntetőpercek: 6–10.
Játékvezetők: Simon Roland és Deák Gellért.

Sportklub: Kurkó Anett Andrea, Ioana Bianca Bostan (kapusok) – Caryellen Pandrea-Bedrosian, Urus Zsanett, Vitos Anna, Alina Oprea, Popescu Magdolna (első sor); Ónodi Szabina, Silló Bíborka, Ravasz Márta, Rácz Izabella, Laczkó-Szabó Zsuzsanna (második sor); Holczer Bernadett, David Dóra, Joó Abigél, Antal Nóra, Daczó Anikó (harmadik sor); Darvas Dóra (negyedik sor). Stáb: Varga András (vezetőedző), Gábor Félix (csapatmenedzser).

•  Fotó: Halmágyi Zsolt
Fotó: Halmágyi Zsolt

Sportul Studențesc: Andreea Herescu, Miruna Ionescu (kapusok) – Clara Sârbu, Ioana Denisa Mihalache, Bianca Margareta Mihai, Ana Voicu, Maissa Simina (első sor); Ana Maria Moinescu, Bianca Elena Baicea, Miruna Antonia Văleanu, Emilia Casu, Isabella Camelia Maria Vasile (második sor); Camelia Iliescu, Maria Sabina Moise, Luiza Caradeanu, Ioana Stanciu, Olivia Patricia Isabella Iliescu. Stáb: Alexandru Cristian Munteanu (vezetőedző), Ioan Martin (csapatmenedzser).

Korábbi eredmények: Csíkszeredai Sportklub–Felcsíki Márton Áron HC 12–3 és Gyergyószentmiklósi Fox Hockey SK–Marosvásárhelyi VSK 51–0.