A gyergyószentmiklósi klub hazai játékosai közül Péter Zsolt volt a legeredményesebb a 2019–2020-as Erste Liga-szezonban. 30 pont volt a termése, egy évvel korábban pedig 31-et termelt. A GYHK közleményében kiemeli, Péter kiválóan érzi a gólesélyt, ő szerezte a gyergyói nevelésű játékosok közül a legtöbb gólt, tizenhármat, és az ő neve mellé írták a legtöbb gólpasszt (17) is az Erste Liga elmúlt szezonjában.
Péter Zsolt a Gyergyói ISK-nál nőtt fel, 2008-ban mutatkozott be a felnőttek között a Progym II csapatában, majd egy év múlva került fel az első csapathoz. 20 évesen Brassóba igazolt, ahonnan rövidebb ideig még hazatért, 2014-ben romániai bajnoki bronzérmet szerezve szülővárosában. Újra piros-fehérben játszik 2018-tól, tehát amióta a GYHK elindult az Erste Ligában.
A Gyergyói Hoki Klub a jelenlegi Erste Liga mezőnyben az egyik legaktívabb csapat, ami a játékoskeret ismertetését illeti. Az elmúlt időszakban Malcolm Cameron vezetőedző szerződéshosszabbítása mellett öt játékosról (Jordon Cooke, Góga Attila, Csergő Hunor, Igor Bobcek, Timur Raszulov) jelentették be, hogy jövőben is a gyergyószentmiklósi csapatban játszanak, Szabó Krisztián pedig Székesfehérvárról igazol haza. Hozzájuk csatlakozik most Péter Zsolt.
Donciu Ștefan személyében új elnöke van a Kovászna Megyei Labdarúgó Egyesületnek, amelynek tisztújító közgyűlését szombaton délelőtt tartották Kovásznán. Az új sportvezetőt egyhangú szavazással választották meg.
A sok helyzetet hozó első felvonást követően a Sepsi OSK uralta a második játékrészt a labdarúgó Szuperliga 5. fordulójának székely derbijén. Az FK Csíkszereda megszerezte első pontját.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Nem folytatja pártpolitikai szerepvállalását, sem a Romániai Magyar Egységpárt (RMEP) létrehozását Kátai István, az első erdélyi Tisza-sziget alapítója. Ezt ő maga jelentette be vasárnap egy, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
Oláhszentgyörgy nagy múltú fürdőváros, egykori szállodái azonban vagy bezártak, vagy csak részben működnek. A helyi önkormányzat közberuházásokban látja az újjáéledés lehetőségét: korszerű gyógykezelő központot és wellnesskomplexumot hoznának létre.
… nem a Nap meg a szél a hibás a romániai energiakatasztrófáért, mutatják egy szakmai elemzés eredményei… és rendkívüli égi jelenségeket nézhet szerdán az ember, főleg, ha partiumi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!