Otthon továbbra is nyeretlen a GYHK

Gergely Imre 2022. október 10., 21:52 utolsó módosítás: 2022. október 10., 21:53

Hiába a számtalan gólhelyzet, harmadszorra sem sikerült győznie a Gyergyói Hoki Klubnak a hazai jégen. A DVTK Jegesmedvék is elvitték a három pontot Gyergyószentmiklósról.

Fotó: Szász Adorján

Három hazai meccsből három vereség: ez a gyergyószentmiklósiak mérlege hazai jégen az Erste Ligában. Ez annak tudatában még inkább váratlan, hogy előzőleg Magyarországról 12 pontot hoztak haza és mindhárom ellenfelüket legyőzték ott, akikkel most itthon találkoztak.

Hétfőn este a DVTK Jegesmedvék voltak a vendégek, akik már korán, az 5. percben vezetést szereztek. Erre hat perccel később válaszoltak a hazaiak. Kimaradt egy két perces emberelőny, de amint az letelt, Kozma távoli lövése beakadt Voris ketrecébe, így sikerült egyenlíteni.

A játékot nagyobb részben a GYHK irányította, de a lehetőségek sorra kimaradtak, hol a kapus védett nagyot, hol a lövések tévesztettek célt. Régi közhely, hogy a kihagyott helyzetek megbosszulják magukat, a harmad közepén előbb Kulesov egy kontrából, majd kis idő múlva emberelőnyben az első miskolci gól szerzője, Blasko is eredményes volt. Ezzel 3–1-re vezetett a vendégcsapat. Innen még egy fél meccsnyi ideje volt a GYHK-nak hogy talpra álljon, de a semmi nem jött össze.

A harmadik játékrész hosszúra nyúlt, mivel a miskolci kapu mögött meghibásodott a plexi, de az extra pihenő sem használt. Hiába a sok kapura lövés, semmi nem ment be. Két és fél perccel a vége előtt Szilassy Zoltán lehívta Rinnét, és miután emberelőnyhöz is jutott a csapata, a csapatkapitány Orbán szépített. Egyenlíteni azonban már nem sikerült.

A DVTK szurkolói örülhettek, csapatuk igazán sikeres erdélyi túrán van túl, hat pontot visznek haza. A GYHK-nak hat napja van arra, hogy összeszedje magát, vasárnap Brassóban vendégszerepelnek.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Gyergyói Hoki Klub–DVTK Jegesmedvék 2–3 (1–1, 0–2, 1–0).
Gólszerzők: Kozma Zsolt (12.), Brance Orbán (59.), illetve Jan Blasko (5., 30.), Vladiszlav Kulesov (29.).
Kapura lövések: 51–32.
Kiállításpercek: 13–15.