Óriási csatában a Gyergyói HK lépett közelebb a döntőhöz

Gergely Imre 2023. március 12., 21:47

Zsúfolásig telt ház előtt zajlott a jégkorong Erste Liga erdélyi párharcának ötödik mérkőzése is. A gyergyószentmiklósi csarnokban ehhez megfelelő volt a hangulat, a korábbiakhoz hasonlóan végig kiélezett összecsapáson. Mindössze három gól esett, de abból kettőt a gyergyóiak lőttek.

Nagy csata folyt a jégen Fotó: Szász Adorján/GYHK

Gyorsan megszerezte a vezetést a Gyergyói Hoki Klub a Brassói Corona ellen a vasárnap esti találkozón, egy a semleges harmadban ellopott koronggal Császár lódult meg és tette Bodó elé, aki nem hibázott Tóth kapuja előtt.

Nem sokkal később egy hasonló helyzetből meglehetett volna a második gyergyói gól is, de Szigeti botjáról mellé pattant a játékszer.

Fotó: Szász Adorján/GYHK

A piros-fehérek kivédekeztek két emberhátrányt, majd az utolsó percben ők kaptak fórt. Ez áthúzódott a második harmadra is, de ebből nem született találat. A következő emberelőnyt viszont már kihasználták a piros-fehérek, Vincze Péter volt az ítéletvégrehajtó (2–0).

A brassóiak emberelőnyben szépítettek, de egyenlíteniük már nem sikerült. Ezzel a GYHK 3–2-re vezet összesítésben. Kedden Brassóban ki is vívhatja a döntőbe jutást.

Nagyon tömören összefoglalva ez lenne a mérkőzés lényegi része, de a meccs jóval többet adott a három gólnál a nézők számára. Végletekig kiélezett csata folyt, minden korongért foggal, körömmel küzdöttek a felek.

Az eredmény után futó Brassónak volt jóval több kapura lövése, de a piros-fehérek hősiesen védekeztek, blokkoltak, egyébként ugyanúgy a vendégcsapat játékosai is, amikor ott zajlott a játék az ő harmadukban.

Verekedések sem hiányoztak, de ez egy ilyen nagy téttel bíró meccsen természetes.

Ez a mérkőzés is lehetett volna döntetlen 60 perc után, a játékban simán benne volt az egyenlítés esélye, még az utolsó másodpercben több brassói játékos próbálta átgyömöszölni a korongot Rinne testén. Nem ment be, nem lett hosszabbtást, de ezt egyetlen gyergyói szurkoló sem bánja.

Jégkorong Erste Liga elődöntő ötödik mérkőzés:

Gyergyói Hoki Klub–Brassói Corona 2–1 (1–0, 1–1, 0–0).
Gólszerzők: Chris Bodó (3. perc), Vincze Péter (26.) illetve Chase Schaber (35.).
Kapura lövések: 25–39.
Kiállításpercek: 12–8.