Gyorsan megszerezte a vezetést a Gyergyói Hoki Klub a Brassói Corona ellen a vasárnap esti találkozón, egy a semleges harmadban ellopott koronggal Császár lódult meg és tette Bodó elé, aki nem hibázott Tóth kapuja előtt.
Nem sokkal később egy hasonló helyzetből meglehetett volna a második gyergyói gól is, de Szigeti botjáról mellé pattant a játékszer.
A piros-fehérek kivédekeztek két emberhátrányt, majd az utolsó percben ők kaptak fórt. Ez áthúzódott a második harmadra is, de ebből nem született találat. A következő emberelőnyt viszont már kihasználták a piros-fehérek, Vincze Péter volt az ítéletvégrehajtó (2–0).
A brassóiak emberelőnyben szépítettek, de egyenlíteniük már nem sikerült. Ezzel a GYHK 3–2-re vezet összesítésben. Kedden Brassóban ki is vívhatja a döntőbe jutást.
Nagyon tömören összefoglalva ez lenne a mérkőzés lényegi része, de a meccs jóval többet adott a három gólnál a nézők számára. Végletekig kiélezett csata folyt, minden korongért foggal, körömmel küzdöttek a felek.
Az eredmény után futó Brassónak volt jóval több kapura lövése, de a piros-fehérek hősiesen védekeztek, blokkoltak, egyébként ugyanúgy a vendégcsapat játékosai is, amikor ott zajlott a játék az ő harmadukban.
Verekedések sem hiányoztak, de ez egy ilyen nagy téttel bíró meccsen természetes.
Ez a mérkőzés is lehetett volna döntetlen 60 perc után, a játékban simán benne volt az egyenlítés esélye, még az utolsó másodpercben több brassói játékos próbálta átgyömöszölni a korongot Rinne testén. Nem ment be, nem lett hosszabbtást, de ezt egyetlen gyergyói szurkoló sem bánja.
Három mérkőzésre eltiltotta a jégkorong Erste Liga fegyelmi bizottsága a Csíkszeredai Sportklub játékosát, Nicholas Ritchie-t, aki a DVTK elleni mérkőzésen sípszó után fejre irányuló ütést mért ellenfelére. A klubra 800 eurós pénzbüntetést is kiszabtak.
Mindössze a mérkőzés elején vezetett, utána viszont végig hátrányban játszott a román férfi kézilabda-válogatott, és hat góllal kikapott Portugáliától az Európa-bajnokság nyitányán.
Két romániai is szerepel az Europol nemzetközi körözési listáján mint a legkeresettebb bűnözők. Indonéziában fogták el közülük az egyiket.
Miközben Bulgária a jelenlegi ütemben 30 év múlva fogja befejezni tervezett autópályáit, Románia új rekord előtt áll a sztrádaépítés terén – állítja párhuzamba a két szomszédos ország közúti infrastrukturális megvalósításait a bolgár Sega hírportál.
Első ízben rendeznek Romániában kutyaszánhúzó világbajnokságot: február 6–8. között a Beszterce-Naszód megyei Rotunda-hágón mérik össze erejüket a sportág legjobbjai.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!