Nyílttá tette a párharcot a BJAHC

Gergely Imre 2023. március 08., 21:23 utolsó módosítás: 2023. március 08., 21:24

Ami nem ment hazai jégen Kangyal Balázs csapatának, az sikerült idegenben. Az Erste Liga elődöntőjének budapesti párharcában két Fradi-győzelem után a BJAHC hosszabbításban nyert a Tüskecsarnokban.

A hazai jégen zajlott első két mérkőzést elveszítette a BJA, de láthatóan nem adta fel a küzdelmet Fotó: Orlóci Zsuzsanna

A hazai jégen zajlott első két mérkőzést elveszítette a BJA, de láthatóan nem adta fel a küzdelmet. Galoha már az első emberelőnyt kihasználta, majd újra ő volt eredményes rögtön a második harmad elején egy kipattanóból. Mindjárt ezután Tóth Gergő saját kipattanóját vágta be szerencsésen.

Nagyon pörögtek az események, a második harmad elején Galoha mesterhármasig jutott Schlekmann remek passza után. S itt sem volt vége az adott-kapoknak, Kulmala mattolta hidegvérrel Kornakkert. 2–3 után elfogytak a gólok, a szünetig már nem változott az eredmény.

Utána viszont gyorsan egyenlített a Fradi, Turbucz volt eredményes. Innentől már egyik fél sem kockáztatott, maradt a 3–3 a rendes játékidő végén.

A ráadás 6 percet tartott. Vorobjov lőtt, a korong megpattant, Arany tehetetlen volt. Győzött a BJA. Folytatás csütörtökön, amikor a másik párharc harmadik mérkőzése is zajlik, a GYHK Brassóban lép jégre.

Jégkorong Erste Liga, elődöntő, 3. mérkőzés:

FTC-Telekom–Budapesti Jégkorong Akadémia HC 3–4 hosszabbításban (0–1, 2–2, 1–0, 0–1).

Gólszerzők: Tóth Gergő (22. perc), Rasmus Kulmala (25.), Turbucz Martin (43.) illetve Kirils Galoha (7., 21., 25.), Nagy Krisztián (66.).
Kapura lövések: 31–42.
Kiállítás percek: 10–6.

A párharcot 2–1-re az FTC-Telekom vezeti.