Nyert és csoportja élére állt a Sportklub

Dobos László 2023. március 22., 20:49

Megnyerte szerda esti mérkőzését Kézdivásárhelyen a Csíkszeredai Sportklub a román jégkorong-bajnokság középszakaszában. A csíkiak győzelmükkel a B csoport élére álltak, és növelték elődöntőbe jutási esélyeiket.

Növelték elődöntőbe jutási esélyeiket Fotó: Pinti Attila

Bár a címvédő Csíkszeredai Sportklub támadott többet a kézdivásárhelyi Deme László Műjégpályán, az első gólig 39 percet kellett várni: a második játékrész végén David Stach emberelőnyben volt eredményes (0–1).

Az 50. percben Részegh Tamás találatával 2–0-ra vezettek a csíkiak, és egy percre rá akár három gólos is lehetett volna a különbség, de Becze Tihamér kihagyott egy büntetőlövést.

Az utolsó percekben az Ágyúsok időt kértek, kapuslehozatallal is próbálkoztak, azonban gólt újra a vendégek szereztek, kilenc másodperccel az utolsó dudaszó előtt Sofron István beállította a végeredményt.

Román jégkorong-bajnokság, középszakasz, B csoport:

Háromszéki Ágyúsok–Csíkszeredai Sportklub 0–3 (0–0, 0–1, 0–2).

Gólszerzők: David Stach (39.), Részegh Tamás (50.) és Sofron István (60.).
Kapura lövések: 17–29.
Büntetőpercek: 10–10.
Háromszéki Ágyúsok: Béres Szilárd, László Arnold – Vitalij Karamnyov, Alekszanadr Bolsakov, Bíró Ottó, Gecse Olivér, Róth Zoltán (első sor), Antal Előd, Szabó Zsolt Ákos, Bíró Mátyás, Molnár Zoltán, Molnár Zsombor (második sor), Karda Előd Márton, László Hunor, Márk Róbert, Márton Koppány, Ilyés Tamás (harmadik sor), Ferencz Szilárd, Horváth Pál (negyedik sor). Vezetőedző: Pelle Torstensson.
Csíkszeredai Sportklub: Makszim Szamankov, Simó Ábel (kapusok) – Roman Szavcsenko, Ferencz-Csibi Róbert, Ilja Krikunov, Cody Milan, Jevgenyij Szkacskov (első sor), Niko Mikkola, Salló Alpár, Sofron István, David Stach, Részegh Tamás (második sor), Farkas Tamás, Láday Tamás, Becze Tihamér,
Péter Balázs, Reisz Áron (harmadik sor), Bajkó Csongor, Jakov Szeleznyov, Fodor Csanád, Eduard Cășăneanu, Rokaly Norbert (negyedik sor). Vezetőedző: Jeff Paul.
Játékvezetők: Cristian Filip, Teodor Filip és Bandi Csaba.