Női jégkorongban a Gyergyószentmiklós a bajnok, a döntőben simán verték a csíkiakat

Dobos László 2024. március 02., 22:05

Kettős győzelemmel nyerte meg a 2023–2024-es romániai női jégkorong-bajnokságot a Gyergyószentmiklósi Fox Hockey csapata. A gyergyói rókalányok szombaton este öt góllal győztek a Vákár Lajos Műjégpályán.

Fotó: Borbély Fanni

Az ötcsapatos romániai női jégkorongbajnokság alapszakaszában egyenlő pontszámmal végzett az élen a gyergyói és a csíki gárda, jobb gólkülönbségének köszönhetően a rókalányoknak volt pályaelőnyük.

A két nyert mérkőzésig tartó finálé két nap alatt befejeződött a gyergyói együttes pénteken este hazai pályán 4–1-re győzött, szombaton este pedig a Vákár Lajos Műjégpályán 5–0-ra. Dicséretet érdemel a több év kihagyás után tavaly nyáron újraalakult Csíkszeredai Sportklub együttese is, amelynek játékosai közül többen szép karrier előtt állnak.

Jégkorong romániai jégkorongbajnokság, döntő, második mérkőzés:

Csíkszeredai Sportklub–Gyergyószentmiklósi Fox Hockey 0–5 (0–3, 0–1, 0–1).
Gólszerzők: Ioana Barbul (15. és 16.), Szekeres Edit (19., 29. és 55.).
Kapura lövések: 25–33.
Büntetőpercek: 6–6.
Játékvezetők: Kacsó Dániel és Szabó Dávid.

Csíkszeredai Sportklub: Kurkó Anett Andrea, Ioana Bianca Bostan (kapusok) – Vasile Anna, György Csilla, Adorján Katalin, Rácz Izabella, Ravasz Márta (első sor); Urus Zsanett, Vitos Anna, Popescu Magdolna, Onodi Szabina, Balló Noémi (második sor); Holczer Bernadett, Joó Abigél, Silló Bíborka, Prezsmer Andrea, Laczkó-Szabó Zsuzsanna (harmadik sor). Vezetőedző: Varga András.

Gyergyószentmiklósi FH: Sophia Maria Petre, Nadina Niciu (kapusok) – Bálint Regina, Ádám Ágnes, Szekeres Edit, Máthé Blanka, Bende Júlia (első sor); Ioana Barbul, Clara Sârbu, Csergő Noémi, Romfeld Medea Tess, Balázs Henrietta (második sor); Farkas Fanni, Egyed Fanni, Szopos Katalin Csilla, Farkas Gyopárka, Platon-Benedek Petra (harmadik sor); Farkas Beáta (negyedik sor). Vezetőedző: Barabás László.