Nem volt kérdéses a GYHK győzelme a Steaua vendégeként

Gergely Imre 2024. január 04., 21:34 utolsó módosítás: 2024. január 04., 21:35

Otopeni-ben szerepelt csütörtökön este az idei első mérkőzésén a Gyergyói Hoki Klub. A romániai jégkorong-bajnokság alapszakaszában simán hozta a győzelmet a piros-fehér alakulat.

Simán nyertek a gyergyóiak. Korábbi felvétel Fotó: Szász Adorján

A GYHK először játszott a közel legjobb összeállításban a bukarestiek ellen ebben a szezonban, (a sérülteket nem számítva) és az eredményen ez meg is látszott. Hogy az iram, küzdelem milyen volt, hogyan épültek az akciók, azt csak azok tudhatják, akik a helyszínen voltak, ugyanis a házigazda Steaua nem biztosított közvetítést.

A lényeg azonban a statisztikából kiderül. Az első húsz perc után 3–1 volt az állás a székelyföldiek javára, majd a második harmadban újabb két gyergyói gól esett. Ebből az elsőt a piros-fehérben ezen a meccsen bemutatkozó Ádám Zsolt lőtte. Sárpátki pedig mesterhármast ért el a 6–2-es vendéggyőzelemmel végződött találkozón.

A két együttes pénteken 18 óra 30 perctől újra összecsap egymással, ugyancsak a fővárosiak lesznek a vendéglátók.

Jégkorong, romániai bajnokság, alapszakasz:
Bukaresti Steaua–Gyergyói Hoki Klub 2–6 (1–3, 0–2, 1–1).
Gólszerzők: Mihail Georgescu (12.), Danil Martinov (55.) illetve Brance Orbán (2.), Chris Bodó (10.) Sárpátki Tamás (15., 33., 47.), Ádám Zsolt (31.).