Nem megy a gyergyóiaknak Újpesten

Gergely Imre 2022. december 04., 17:38

Az első és a harmadik harmadot megnyerte, de a középsőben összeomlott a Gyergyói Hoki Klub az UTE vendégeként. Így a lilák otthonában másodszor is kikaptak a piros-fehérek.

Fotó: Vörös Dávid/UTE

Kevés igazi gólhelyzetet láthatott a közönség az első harmad nagyobbik felében, a néhány ilyent gond nélkül oldotta meg Rajna és Rinne. Aztán a 17. percben megjött az első gyergyói emberelőny, és Orbán kapásgóllal mutatta meg egy tökéletesen kijátszott akcióból, hogy a GYHK a legjobb ebben az Erste Ligában.

Mire összeszedhette volna magát az Újpest, jött egy villámgyors lerohanás, és gyors passzok után Bodó alakította 0-2-re az állást.

A második harmad azonban katasztrófa volt a Szilassy-legénység számára. Az elején szépíteni tudott az UTE, Pereszunko vágott egy védhetetlent. Sőt, nem sokkal később egy takarásból leadott távoli bomba egyenlítést hozott. És továbbra sem alakult jól a meccs GYHK szempontból. Az újpestiek emberelőnyben vették át a vezetést.

A helyzet tovább romlott a játékrész utolsó percében, az UTE Madácsi révén ismét emberelőnyös gólt lőtt. Így lett 0-2-ből 4-2. Ez volt az idei szezon legrosszabb 20 perce a GYHK számára.

A harmadik harmadban nagy harc zajlott, a gyergyóiak mindenhonnan lőtték a kaput, de Rajna mindenhová odaért. Egy gólt sikerült csupán faragni a hátrányból, Vincze Péter estében sodorta a gólvonalon túlra a korongot.

Egyenlíteni már nem sikerült a kapuslehozatal sem segített. Így a GYHK idei második újpesti mérkőzésén is vereséget szenvedett.

A GYHK kedden a Ferencváros otthonában zárja a magyarországi túrát.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

UTE–Gyergyói Hoki Klub 4–3 (0–2, 4–0, 0–1).

Gólszerzők: Alekszander Pereszunko (23., és 29.), Németh Attila (26.), Madácsi Benedek (39.) illetve Brance Orbán (17.), Chris Bodó (20.), Vincze Péter (52.).
Kapura lövések: 27–36.
Kiállítás percek: 4–8.