Az SZJA honlapján megjelent tájékoztatás szerint a koronavírus-járvány és a vele együtt járó utazási korlátozások megnehezítették a székelyföldi csapatok magyarországi szereplését, viszont mostanra minden akadály elhárult, és ezen a hétvégén már elkezdhetik – akárcsak az előző években – a magyarországi bajnokságot.
Az U16-osok között a korábbiakhoz hasonlóan most is két gárda szerepel. Mindkét csapat október 23-án utazik. A korosztályukban másodévesnek számító játékosokra épülő első számú együttes az A bajnokságban játszik 7 mérkőzést, a többnyire elsőévesekből álló második SZJA-s csapat pedig a B csoportban lép jégre 5 alkalommal. Előbbi csapatot Sille Tamás és Bács Lóránt, utóbbit Antal Zsolt és Antal Zsombor készíti fel. Az alapszakasz meccseit egy kiszállás alatt teljesítik. Az elért eredmények alapján alakul ki az erősorrend, és körvonalazódik a középszakasz mezőnye.
Az U18-asok szintén ezen a hétvégén utaznak ki. A Peter Bolin és Todor Krisztián vezette csapatra az első túra alkalmával 7 összecsapás vár, és az alapszakasz során szükség lesz még egy hétmeccses kiszállásra. Az itt elért eredmények fogják meghatározni, hogy a középszakaszt milyen helyzetből várhatják.
A magyarországi szereplés a szokásosnál is több és bonyolultabb szervezéssel jár. A kiutazás előtt mindhárom együttes játékosainak és szakmai stábjának koronavírusteszten kell átesnie a határátlépés és a külföldi szereplés miatt.
A nyári átigazolási időszak eddig a legtöbbet tárgyalt székelyföldi futballhíre kétségtelenül az Anderson Ceará ügye volt. Az FK Csíkszereda brazil támadó középpályása iránt több klub is érdeklődött, és úgy tűnt, hogy az FCSB-nél folytatódik a karrierje.
Újabb játékos érkezését jelentette be FK Csíkszereda. A labdarúgó Szuperligában szereplő székelyföldi klub egy évre kölcsönvette a Puskás Akadémiától Magyar Zsoltot.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
Várhatóan a nyár vagy az ősz folyamán találkozik újra Magyar Péter kormányfővel Kelemen Hunor. Az RMDSZ elnöke szerint a cél továbbra is egy tiszteleten, együttműködésen és bizalmon alapuló kapcsolat kialakítása Románia és Magyarország között.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!