Nem jelent meg a Kassa, a Sapientia a továbbjutó

Dobos László 2024. március 11., 15:51

Bejutott a legjobb négy közé a Sapientia U23 csapata a 2023–2024-es Európai Egyetemi Jégkorong Ligában. Székelyföld képviselője a negyeddöntőben a Kassa elleni párharcban jutott tovább.

Nem volt ellenfél Fotó: Facebook/Székelyföldi Jégkorong Akadémia

A kiírás szerint az alapszakasz első két helyezettje, a Trencsényi Gladiators és a Besztercebányai UMB Hockey Team erőnyerő, játék nélkül jut be a legjobb négy közé. A 3-6. helyen záró együttesek két nyert mérkőzésig tartó párharcot vívnak a további két elődöntős helyért.

Az egyik ágon a Kassai Spartacus a Sapientia U23 csapatával meccselt, a másikon pedig a lengyel UHT Sabers Oświęcim és a szlovákiai Nyitrai Philosophers harcol az elődöntőért.

A Sapientiások Kassán kezdték a negyeddöntőt, ahol az első mérkőzésen vereséget szenvedtek (4–5), a másodikon fölényes győzelmet (7–1) arattak. A két nyert találkozóig tartó párharc harmadik felvonását a hétvégén kellett volna megrendezni Csíkkarcfalván, a Felcsíki Műjégpályán, de a vendég felvidéki alakulat nem tudott eljönni, így elveszítette a párharcot.

A másik negyeddöntőben a lengyel UHT Sabers Oświęcim és a Nyitrai Philosophers összesítésben 1:1-re áll.