A Gyergyói Hoki Klub pénteken este a Ferencváros együttesét látja vendégül a szezon első hazai Erste Liga-mérkőzésén, majd vasárnap a Dunaújváros, hétfőn a Titánok lesznek a piros-fehérek ellenfelei.
„A mai vírushelyzetben már annak is örülhetünk, hogy vannak mérkőzések és a magyarországi csapatok is eljöhetnek Erdélybe. Ez mindenképp fontos. Tapasztalatból mondhatom, hogy a magyarországi együttesek nem szívesen jönnek ide, mert itt mindig különleges hangulat, telt ház várja őket. Most könnyebb lesz nekik, hiszen üresek lesznek a lelátók, nem segíthetnek a szurkolók, ami nekünk hátrány, de ettől függetlenül odatesszük magunkat, meccsről meccsre igyekszünk fejlődni.
– mondta Szilassy Zoltán, a GYHK vezetőedzője.
Az üres lelátók mellett az is változás lesz még, hogy mostantól az Erste Liga TV-n lesznek elérhetők az erdélyi csapatok mérkőzései is.
A hazai jégkorong-játékvezetők egy hete nyílt levelet intéztek a román és magyar szövetségekhez, amelyben azt kérik, bocsássák rendelkezésükre a hazai bajnoki és az Erste Liga-mérkőzésekre érvényes egészségügyi óvintézkedéseket, ellenkező esetben nem áll módjukban meccset vezetni Romániában.
Mint megtudtuk, a hétvégi meccsekre mégis a nyílt levél aláírói közül delegáltak játékvezetőket a Romániai Jégkorongszövetség illetékesei. Ők azonban kitartanak álláspontjuk mellett, nem vállalják a mérkőzések vezetését. Ezt erősítette meg számunkra Gergely Lehel és Rédai Botond is, a bírói megmozdulás nevében nyilatkozva.
Elmondták, a most delegált bírók mindegyike jelezte is ezt a szövetségnek. Mindaddig így lesz ez, amíg kéréseikre megoldás nem születik – szögezték le.
Első nyílt levelükben kérték a játékvezetői testület elnökének menesztését és a járványhelyzetben kötelező óvintézkedések ismertetését. Szerdán, november 18-án egy 11 pontos programot is közzétettek, amelynek elfogadását, megvalósítását kérik a Román Jégkorongszövetségtől.
Programjuk első pontjában egy olyan belső rendszabályzat összeállítását kérik, amely a bírók jogait és kötelezettségeit rögzíti, de lehetővé teszi a játékvezetők tevékenységének mérhetőségét, annak kritériumait. Leszögeznék azokat a kritériumokat is, amelyek alapján a bírókat a nemzetközi eseményekre javasolja a szövetség.
Képzéseket és központosított felkészítést kérnek minden szezon előtt, illetve a rájátszásokat megelőzően, és például egy független szakértő alkalmazását is szeretnék elérni, aki ellenőrizné, felügyelné a hazai játékvezetők munkáját.
A hazai hokibírók bojkottja miatt magyarországi játékvezetők érkeznek Gyergyószentmiklósra és Brassóba is.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!