Vasárnap este Kézdivásárhelyen 5–1-re nyert a Galaci CSM, a találkozón a hazaiak sorsát az egyéni hibák pecsételték meg, hiszen egyik emberelőnyét sem tudta gólra váltani a háromszéki gárda. „Ezen a mérkőzésen sok volt az egyéni hiba, három gólt kaptunk létszámfölényben, ami megpecsételte a sorsunkat.
– mondta Miklós Ervin, a Háromszéki Ágyúsok elnöke.
Román jégkorong-bajnokság, középszakasz, B csoport:
Háromszéki Ágyúsok–Galaci CSM 1–5 (0–1, 1–3, 0–1),
gólszerzők Vitalij Karamnyov (32.), illetve Mircea Constantin (14., 21. és 38.), Mihail Szabanov (39. és 57.).
## | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | Győzelem h.u.Gy.h. | Vereség h.u.V.h. | VereségV | Gólk.Gk | PontP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Csíkszeredai Sportklub Sportklub | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 36-11 | 30 |
2 | Galaci CSM Galac | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 29-17 | 24 |
3 | Háromszéki Ágyúsok Ágyúsok | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 15-19 | 17 |
4 | Sapientia U23 Sapientia | 6 | 0 | 0 | 1 | 5 | 5-38 | 1 |
A további program
Szerda (március 22.): Háromszéki Ágyúsok–Csíkszeredai Sportklub.
Péntek (március 24.): Csíkszeredai Sportklub–Galaci CSM.
Szombat (március 25.): Sapientia U23–Háromszéki Ágyúsok.
Március 28.: Sapientia U23–Csíkszeredai Sportklub és Galaci CSM–Háromszéki Ágyúsok.
Április 2.: Háromszéki Ágyúsok–Sapientia U23.
Április 5.: Csíkszeredai Sportklub–Sapientia U23.
A középszakasz A csoportjában az alapszakasz első három helyezettje, a Brassói Corona, a Bukaresti Steaua és a Gyergyói HC szerepel, ez a három csapat már biztos elődöntős, hozzuk csatlakozik majd a B csoport legjobbja. Ennek a csoportnak az első mérkőzését vasárnap este a Steaua otthonában, Otopeni-ben, az Allianz-Ţiriac Arenában rendezték.
Bukaresti Steaua–Brassói Corona 5–1 (0–0, 4–1, 1–0),
gólszerzők Danyil Martinov 2, Anton Ruban, Andrei Mihnyov és Adrian Irimia, illetve Gajdó Balázs.
A Román Jégkorong-szövetség közleménye szerint a középszakaszt a Brassó 8 ponttal kezdi, a Steaua 6-tal, a Gyergyói HK pedig 5-tel.
Az A csoport következő mérkőzését szombaton, március 25–én rendezik, amikor a Brassói Corona a Steauát fogadja.
Szombaton délután lezárult a 2. Liga alapszakasza, kialakult a felső- és alsóházi rájátszás mezőnye. A mindig jól értesült Emanuel Roșu sportújságíró pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy a Bihar FC nem kaphat feljutási jogot a Szuperligába.
A Gyergyói Hoki Klub lezárta a Csíkszeredai Sportklub elleni Erste Liga-negyeddöntőt. Hétfőn este a Vákár Lajos Műjégpályán a címvédő 4:0-s összesítéssel jutott az elődöntőbe, míg a kék-fehérek pontot tettek az idényre.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt Schwartz Róbert, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) országos alelnöke – közölte kedden Facebook-oldalán a szervezet.
Politikai és jogi lépéseket helyezett kilátásba Teherán Romániával szemben annak nyomán, hogy Bukarest logisztikai támogatást hagyott jóvá az Egyesült Államoknak az Irán ellen folytatott katonai fellépés keretében.
George Simion egyszerű futballhuligánból mindössze néhány év alatt lett az ország legnépszerűbb politikusa. De hogyan?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!