Nem bírtak a székelyek az amerikaiakkal, bronzérmért játszhat a romániai egyetemista hokiválogatott

Dobos László 2023. április 18., 19:20

Szoros eredményt ért el a romániai válogatott az Egyesült Államok ellen a Csíkkarcfalván zajló Egyetemi Jégkorong Világkupa elődöntőjében. A sokkal gazdagabb egyetemista jégkorongélettel rendelkező tengerentúliak 3–2-re győztek, és döntőbe jutottak.

Telt ház volt kedden késő délután Csíkkarcfalván, a hivatalos statisztikák szerint 540 néző volt kíváncsi az Amerikai Egyesült Államok–Románia összecsapásra.

A jó iramú, kemény, de szép hokit hozó találkozó első két játékrészét az amerikai gárda uralta, 13:5, illetve 15:5 volt javukra a kapura lövések aránya, igaz ehhez az is hozzájárult, hogy a romániai csapat rengeteget játszott emberhátrányban.

Az utolsó harmad kiegyensúlyozott játékot hozott, 8:8 volt a kapura lövések aránya. A második harmadban emberelőnyös gólt szerző Gecse Olivér után Márton Koppány is betalált az amerikai kapuba, de az egyenlítés már nem sikerült.

A Jens Brändström, Papp Szabolcs és Antal Zsombor edzői trió által felkészített, többségében székelyföldi játékosokból álló romániai együttes a vereség ellenére nyílt tapsot kapott, a közönség értékelte, hogy végig hajtottak, küzdöttek, minden korongért megharcoltak.

Románia szerdán délután a bronzéremért léphet jégre, ellenfele a Szlovákia–Kanada elődöntő vesztese lesz.

Egyetemi Jégkorong Világkupa, elődöntő:

Egyesült Államok–Románia 3–2 (2–0, 1–1, 0–1).

Gólszerzők: Dakota Bohn (5.), Jabob Kalandyk (14.) és Brendan West (34.), illetve Gecse Olivér (32.) és Márton Koppány (48.). Kapura lövések: 36–18. Büntetőpercek: 4–18. Játékvezetők: Mahr-Stumpf Bonifác és Andrej Jakubec, illetve Kovács Péter és Varjú Levente.

A Szlovákia–Kanada elődöntőt később játsszák le.

Szerdán rendezik a helyosztókat, a bronzmérkőzés 16.30-kor, a döntő pedig 20 órakor kezdődik.
•  Fotó: Pinti Attila