Nem bírt a Sportklub a Steauával a Vákár Lajos Műjégpályán

Dobos László 2024. október 22., 21:25

Meglepő eredménnyel zárult kedden este a Sportklub–Steaua találkozó a román felnőtt jégkorong-bajnokságban. Az összecsapás a rendes játékidő és a ráadás után is döntetlenre állt, szétlövésben pedig a bukarestiek bizonyultak jobbnak.

Többet lőtt kapura a Sportklub, a mérkőzést azonban a Steaua nyerte Fotó: Borbély Fanni

Kevés néző volt kíváncsi kedden este a Vákár Lajos Műjégpályán megrendezett Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Steaua hokimérkőzésre, amelyen uralta az első harmadot a házigazda, többet is lőtt kapura ellenfelénél.

Az első játékrész utolsó percében azonban kihasználta a csíkiak védekezési hibáját a Steaua, és a lett idegenlégiós Aleksands Novikovs találatával megszerezte a vezetést (0–1).

•  Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni

Nagy harcot hozott a második harmad, kiegyenlített játékkal, amikor a Steaua emberelőnyben, egy újabb Novikovs góllal kettőre növelte előnyét. A Sportklub több nagy gólhelyzetet alakított ki, de csak egy gólt sikerült ütnie György Szilárd révén (1–2).

A harmadik felvonás elején Péter Balázs találatával kiegyenlített a Sportklub, azonban sem a folytatásban, sem pedig az ötperces ráadásban nem született újabb gól.

Következett a szétlövés, amelyben a Steaua betalált és ezzel megnyerte a mérkőzést, két ponttal távozott Csíkszeredából.

A Sportklub szakvezetése ezen a mérkőzésen pihentette Adorján Attila kapust, illetve Jimi Kuronen, Becze Tihamér, Részegh Tamás, Bíró Gergő, Bajkó Csongor és Láday Tamás mezőnyjátékosokat.

Román bajnokság, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Steaua 2–3 – szétlövés után (0–1, 1–1, 1–0, 0–0, 0–1).
Gólszerzők: György Szilárd (30.) és Péter Balázs (44.), illetve Aleksands Novikovs (20. és 26.), Adrian Irimia (65., győztes büntető).
Kapura lövések: 35–20.
Büntetőpercek: 16–14.
Játékvezetők: Sikó Szilárd Levente és Cristian Filip, illetve Szőgyör Zoltán és Simon Roland.

Csíkszeredai Sportklub: Ambrus Levente, Simó Joel Ábel (kapusok) – Salló Alpár, Kristó Csongor, Rokaly Szilárd, Márton Botond, György Szilárd (első sor); Kovács Előd, Ferencz-Csibi Róbert, Silló Arnold, Reisz Áron, Péter Balázs (második sor); Gecse Hugó, Both Péter, Fredrik Forsberg, Johan Philip Lorraine, Niclas Juhani Lucenius (harmadik sor); Eduard Cășăneanu, Fodor Csanád, Rokaly Norbert, Kedves Tamás (negyedik sor). Stáb: Kevin Constantine (vezetőedző), Péter Róbert (másodedző), Ruczuj Gellért (kapusedző), Sprencz István (csapatvezető).

Bukaresti Steaua: Makszim Szamankov, Adorján Örs (kapusok) – Dominik Tejnor, Tódor Csaba, Lauris Bajaruns, Mircea Constantin, Aleksands Novikovs (első sor); Raul Jakob, Andrei Vasile, Mihai Georgescu, Robert Timaru (második sor); Orbán Szilárd, Florin Creangă, Buda Gábor, Adrian Irimia, Andrei Filip (harmadik sor); Georgi Agafonov, Andrei Grabari-Diaconescu, Antal Alfréd, Rareș Nedelcu (negyedik sor). Stáb: Ioan Timaru (vezetőedző), Nelu Alexe (másodedző), Marius Crastian paun (csapatmenedzser), Jan Stanciu (felszerelés menedzser), Vlad Manoliu (fizioterapeuta), Dănuț Șora (orvosi asszisztens).