Nem bírt a debreceniekkel a Sportklub

Dobos László 2023. január 13., 21:32 utolsó módosítás: 2023. január 13., 21:46

Gólzáporos, sok megszakítással tarkított mérkőzésen szenvedett vereséget a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. A csíkiak pénteken este hazai pályán 7–4-re kaptak ki a Debreceni EAC-tól, és ezzel lépéshátrányba kerültek az alapszakasz első hat csapata közé kerülésért vívott harcban.

Bár a házigazdák támadtak többet, három vendéggóllal kezdődött a péntek esti Csíkszereda–Debrecen mérkőzés a Vákár Lajos Műjégpályán, ahol ezúttal is telt ház volt. A vendégek már a 24. másodpercben betaláltak a csíki kapuba, és a 8. percben 3–0-ra vezettek.

Háromgólos hátrányban is folytatódtak a Sportklub rohamok, a csíkiak előbb Nicholas Schaus szép akciógóljával (1–3), majd Sofron István kettős emberelőnyben elért találatával (2–3) szépítettek.

A második harmad elején Becze Tihamér futott el középen, nem érték utol, és egy az egy elleni helyzetben Hetényi kapust legyőzve kiegyenlített (3–3). Nem tartott sokat a döntetlen állás, a 25. percben a debreceniek emberelőnyben, Izacky találatával (3–4) átvették a vezetést. A folytatásban lehetett volna 4–4 vagy akár 3–5, mindkét csapat betalált ellenfele kapujába, a játékvezetők azonban egyik csapat gólját sem találták szabályosnak.

Két gyors vendéggóllal kezdődött a harmadik játékrész, Novotny és Sándor góljaival a 43. percben már három góllal (3–6) vezetett a hajdúsági gárda, erre csak eggyel, Milan Cody emberfölényes góljával (4–6) válaszolt a Sportklub, de a vendégek egy hasonló emberelőnyös találattal (4–7) beállították a végeredményt.

Hiába lőtt sokkal többet kapura ellenfelénél a Sportklub, a Hetényi Zoltán kapus vezette debreceni védelem kiválóan működött, a csíki pedig többször megingott.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub–Debreceni EAC 4–7 (2–3, 1–1, 1–3).

Gólszerzők: Nicholas Schaus (14.), Sofron István (19.), Becze Tihamér (23.) és Milan Cody (52.), illetve Mark Szmirnov (1.), Mihalik András (3.), Jan Dalecky (8.), Jakub Izacky (25.), Domonik Novotny (41.), Sándor Bence (43.) és Révész Marcell (57.).
Kapura lövések: 47–33.
Büntetőpercek: 14–18.
Játékvezetők: Csomortáni Zsolt és Sikó Szilárd Levente, illetve André Attila és Bandi Csaba.