Nem adta könnyen a pontokat a Sapientia a GYHK ellen

Gergely Imre 2021. november 24., 21:36 utolsó módosítás: 2021. november 25., 11:05

Szépen helytállt a Sapientia U23 a Gyergyói Hoki Klub ellen, a romániai jégkorongbajnokság szerda esti mérkőzésén. A gyergyóiak ugyan végig fölényben játszottak, de csak az utolsó percben tudták végleg lezárni a mérkőzést.

Archív Fotó: Veres Nándor

Silló az 5. percben szerezte meg az első találatot, egy buli után visszatett korongból, majd Szigeti váltotta gólra DiDiomete passzát, és Ferencz-Csibi találatával a 10. percben már 3-0-ra vezetett a GYHK. Ekkor úgy tűnt, sima gyergyói győzelem lesz a vége, fáradtság nélkül kell a piros-fehérek rákészüljenek a pénteki Sportklub elleni rangadóra.

Azonban a Sapi fiataljai nem adták fel, nem lettek egyszerű statiszták egy erősebb ellenfél könnyed győzelméhez.

Antal lopott korongot a vendégek kapuja előtt, Mártonhoz passzolt, aki meglőtte a szépítő találatot. A második harmad közepén Galusnyák egyéni megmozdulással hozta közelebb a zöld-fehér fiatalokat, majd Császár gólja után Kedves újra egygólosra szűkítette a különbséget.

3-4-el fordultak a felek a harmadik harmadra, ahol Demeternek és Ambrusnak is volt dolga bőven, nagyokat védett mindkét fiatal hálóőr.

A GYHK játszott fölényben, de még akár az is elképzelhető volt, hogy egy váratlan villanással kiegyenlíthet a Sapientia U23. Ez végül nem történt meg és az 59. percben Györfy eldöntötte a mérkőzést.

A GYHK tehát behúzta a győzelmet és készülhet a pénteki Csíkszeredai Sportklub elleni hazai rangadóra.

Jégkorong romániai bajnokság, alapszakasz:
Sapientia U23–Gyergyói Hoki Klub 3–5 (1–3, 2–1, 0–1)
Gólszerzők: Márton Botond (19.), Galusnyák Botond (32.), Kedves Tamás (37.), illetve Silló Arnold (5.), Szigeti Ákos (9.), Ferencz-Csibi Róbert (11.), Császár Hunor (33.), Györfy Tihamér (59.)
Kapura lövések: 26-63
Kiállításpercek: 4-4.