Silló az 5. percben szerezte meg az első találatot, egy buli után visszatett korongból, majd Szigeti váltotta gólra DiDiomete passzát, és Ferencz-Csibi találatával a 10. percben már 3-0-ra vezetett a GYHK. Ekkor úgy tűnt, sima gyergyói győzelem lesz a vége, fáradtság nélkül kell a piros-fehérek rákészüljenek a pénteki Sportklub elleni rangadóra.
Azonban a Sapi fiataljai nem adták fel, nem lettek egyszerű statiszták egy erősebb ellenfél könnyed győzelméhez.
Antal lopott korongot a vendégek kapuja előtt, Mártonhoz passzolt, aki meglőtte a szépítő találatot. A második harmad közepén Galusnyák egyéni megmozdulással hozta közelebb a zöld-fehér fiatalokat, majd Császár gólja után Kedves újra egygólosra szűkítette a különbséget.
3-4-el fordultak a felek a harmadik harmadra, ahol Demeternek és Ambrusnak is volt dolga bőven, nagyokat védett mindkét fiatal hálóőr.
A GYHK játszott fölényben, de még akár az is elképzelhető volt, hogy egy váratlan villanással kiegyenlíthet a Sapientia U23. Ez végül nem történt meg és az 59. percben Györfy eldöntötte a mérkőzést.
A GYHK tehát behúzta a győzelmet és készülhet a pénteki Csíkszeredai Sportklub elleni hazai rangadóra.
Kilenc évvel ezelőtt a Sepsi OSK újoncként mutatkozott be a román labdarúgó élvonalban. Azóta nemcsak a háromszéki klub írt sikertörténetet, hanem a bajnokság mezőnye is jelentősen átalakult – megnéztük, mi minden változott 2017 óta.
Utolsó felkészülési mérkőzését vívta a Sepsi OSK a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényének rajtja előtt. Ovidiu Burcă együttese a másodosztályú Marosvásárhelyi ASA ellen 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán.
Fagypont alá esett a hőmérséklet péntekre virradóan az Omu-csúcson, ahol csütörtökön fehérbe is borult a táj. Pedig még napokkal ezelőtt az elviselhetetlen kánikulára panaszkodtunk...
A Jóisten, családja és a sport adott erőt Kelemen-Nemes Kinga neurológus rezidensnek, akinek nemrég daganatos megbetegedéssel kellett szembenéznie. A marosvásárhelyi orvos most segíteni szeretne a rákos betegeken és családtagjaikon.
A Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor (Tusványos) szervezői megerősítették, hogy Orbán Viktor idén is ott lesz a tusnádfürdői rendezvényen. A volt kormányfő előadásán való részvétel regisztrációhoz kötött.
Ideje lecserélni a korábbi évtizedek szenvedéseire reflektáló román–magyar megbékélés fogalmát a pragmatikus együttélés kifejezésére, a tisztességes Európáért folytatott közös román–magyar párbeszédre. Vége az MCC-történészkerekasztalnak.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!