Négygólos Sportklub-vereség a Ferencváros otthonában

Dobos László 2022. szeptember 23., 22:35

A magyar bajnok FTC-Telekom pénteken este 6–2-re legyőzte a címvédő Csíkszeredai Sportklub együttesét a jégkorong Erste Ligában. A Tüskecsarnokban megrendezett összecsapáson a játék képe alapján a zöld-fehérek győzelme megérdemelt.

Továbbra is akadozik a Sportklub játéka, ezúttal a Ferencváros otthonában kaptak ki Fotó: Pintér Noémi

Szép számmal érkeztek vendégdrukkerek a Tüskecsarnokba, egy Székelyföld zászlót kifeszítve buzdították kedvenceiket, akiknek játéka még akadozik. A Sportklub a hat gólból hármat emberhátrányban kapott, emberelőnyben pedig egyet sem tudott lőni. Ráadásul a sportklubos Garrett Clarke a harmadik bunyója után végleges kiállítást kapott, így a Sportklub az 50. minutumtól öt percen át emberhátrányban volt jégen.

Fotó: Pintér Noémi

Az első harmadbeli gyors gólváltást követően a második játékrész elején kétszer is betaláltak a hazaiak, majd 4–1-re elhúztak. A szünet előtt két másodperccel szépített a székelyföldi alakulat. A folytatásban ismét a Ferencváros irányított, végül magabiztos sikert aratott, és továbbra is százszázalékos. A Fradi győzelme megérdemelt, a kapuralövési arány 50:26 volt javukra.

A Sportklub a folytatásban vasárnap az Újpest, kedden este pedig a Debrecen otthonában lép jégre.

A nap másik összecsapásán az előző idényben sereghajtó Dunaújváros 4–3-ra verte a vendég Brassót.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Ferencváros–Csíkszeredai Sportklub 6–2 (1–1, 3–1, 2–0).
Gólszerzők: Aku Kestila (15. és 23.), Brayden Low (25. és 33.),
Rasmus Kulmala (44.) és Sebastian Kaijser (49.), illetve Becze Tihamér (19.) és Garrett Clarke (40.),
Kapura lövések: 50–26.
Büntetőpercek: 9–38 (ebből Antonino Sarcianak 5 perc fegyelmi, illetve Garrett Clarke-nak 5+25 perc végleges fegyelmi).
Játékvezetők: Vladimir Babic és Nagy Attila, illetve Muzsik Ferenc Norbert és Árkovics Gergő.