Négygólos hátrányból felállva nyert a Gyergyó Csíkban

Dobos László 2022. december 11., 21:53

A szezon harmadik székely jégkorong-rangadóját is a Gyergyói HK nyerte. A listavezető piros-fehérek vasárnap este 0–4-ről felállva 8–5-re győztek a címvédő Csíkszeredai Sportklub otthonában.

Fotó: Veres Nándor

Ünnepi pillanatokkal kezdődött a vasárnap esti székely-rangadó a Vákár Lajos Műjégpályán: emlékplakettet adtak át, búcsúztatták az idén visszavonult Biró Tamást, aki 14 szezonon át volt a Sportklub játékosa. Az összecsapás zsúfolásig megtelt lelátók előtt zajlott, mindkét csapatot végig sportszerűen buzdította szurkolótábora.

Bár továbbra is foghíjason lépett jégre, a Sportklub nagyon jól kezdte a mérkőzést. A hazaiaktól hiányzott Bajkó Csongor, aki az U20-as vébére utazott a válogatottal, Gecse Hugó, Rokaly Norbert és Eduard Cășăneanu sérülés miatt nem léphetett jégre, Garrett Clarke pedig eltíltás miatt – és hiányuk főleg a harmadik játékrészben érződött a legjobban.

A 38. percben Szkacskov duplájával, illetve Részegh Tamás és Sofron találataival már 4–0-ra vezetett a címvédő Sportklub.

A csúcsformában hokizó Gyergyói HK azonban a második szünetig kétgólosra lefaragta a hátrányt: Orbán emberelőnyben volt eredményes (4–1), majd, egy szerencsétlen gólt kapott a hazai együttes, a korong a játékvezető korcsolyájáról Silló elé került, aki közelről a kapuba lőtte (4–2). A 45. percben Sylvestre villanásával 4–3-ra csökkent a GYHK előnye, de következett egy csíki emberelőny, és ezt Sofron kihasználta (5–3).

Az utolsó öt perc a vendégeké volt: DiDiomete, Vincze Péter, Orbán és Bodó két találatával háromgólos (5–8) gyergyói siker született. A mérkőzés beszámított a román bajnokságba is. Győzelmével a Gyergyói HK megerősítette első helyét mindkét pontvadászatban.

Az Erste Ligában egy nyolc napos szünet következik. December 20-án Gyergyói HK–Brassói Corona, december 23-án pedig Sportklub–Brassó összecsapások szerepelnek a programban.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub–Gyergyói HK 5–8 (2–0, 2–2, 1–6).

Gólszerzők: Részegh Tamás (6.), Jevgenyij Szkacskov (13. és 35.), Sofron István (29. és 46.), illetve Orban Brance (39. és 59.), Silló Arnold (40.), Sebastien Sylvestre (45.), Robert DiDiomete (46.), Vincze Péter (55.), Christopher Bodó (57. és 60.).
Kapura lövések: 29–34.
Büntetőpercek: 8–54 (ebből a gyergyói Robert DiDiometének 2x20 perc fegyelmi).
Játékvezetők: Radu Gabriel és Cristian Filip, illetve Andrieș Gheorghieș és Bandi Csaba.