Negyedszerre összejött, legyőzte a Sportklub a DEAC-t

Dobos László 2021. január 31., 21:42 utolsó módosítás: 2021. január 31., 22:15

Nagyot küzdött vasárnap este a Csíkszeredai Sportklub: iramos, jó színvonalú mérkőzésen hátrányból fordítva gyűrte le hazai pályán a Debreceni EAC együttesét a jégkorong Erste Ligában.

Végig küzdelmes csatát hozott a meccs Fotó: Veres Nándor

Ebben a szezonban negyedik alkalommal játszott egymás elleni a két csapat, az első hármat a hadúsági gárda nyerte. Október elején 6–3-ra kaptak ki Beczéék Debrecenben, utána a koronavírus-karanténból visszatérve hazai pályán 5–2-es vereséget szenvedtek, január 23-án pedig Debrecenben a házigazdák 4–3-ra győzték le a csíkiakat.

Vasárnap este kiegyensúlyozott játékot hozott az első húsz perc az üresen tátongó Vákár Lajos Műjégpályán. A debreceniek lőtték az első gólt, egy bal oldalról leadott távoli löketét nem tudta hárítani a takarásban lévő, de egész meccsen kitűnően védő László Arnold kapus (0–1).

A következő csíki támadásnál Láday bombája eltalálta a felső kapuvasat, majd a 9. percben egy szép Sportklub-támadás végén Becze közelről kiegyenlített (1–1). A csapatok felváltva támadtak, a 15. percen pedig egy három a kettő elleni támadás végén a székelyföldi kék-fehérek átvették a vezetést, a kipattanó korongot Combs közelről a hálóba lőtte (2–1).

Fotó: Veres Nándor

Uralta a középső játékrészt a Sportklub, a második harmad egyetlen találata egy gyönyörű kombináció végén Láday nevéhez fűződik, aki védhetetlen gólt lőtt Hetényi kapus füle mellé a bal felsőbe (3–1).

Többet támadtak az utolsó játékrészben a debreceniek, a hazaiak hősiesen védekeztek, de az 53. percben korongot veszítettek saját harmadukban, ezt pedig Berta góllal büntette (3–2).

Taktikailag nagyon jól oldotta meg az utolsó hét percet a Sportklub, a vendégek időt is kértek, de csak az utolsó másodpercekre tudták lehozni kapusukat, az egyenlítés nem sikerült.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub–Debreceni EAC 3–2 (2–1, 1–0, 0–1).
Gólszerzők: Becze Tihamér (9. perc), John Anthony Combs (15.) és Láday Tamás (24.), illetve Vokla Roland (7.) és Berta Ákos (53.)
Kapura lövések: 39–31.
Büntetőpercek: 4–4.
Játékvezetők: Sikó Szilárd Levente és Radu Gabriel, illetve Magyar Áron és Rédai Botond.