Negyedgőzzel is simán verte a Steauát a GYHK

Gergely Imre 2021. január 25., 21:01 utolsó módosítás: 2021. január 25., 21:02

A magyarországi Erste Liga-túra után hazai környezetben két romániai bajnokit játszik a Gyergyói Hoki Klub. A piros-fehérek szurkolóinak nem igazán volt okuk az aggódásra, a Steaua ellen nagyon könnyedén nyertek a piros-fehérek.

Nem kegyelmezett bukaresti ellenfelének a GYHK Fotó: Beliczay László

Az ilyen meccsek általában addig nehezek, míg meg nem születik az első gól, ez a 9. percben jött el, ekkor kapitulált először Uruc: Koskiranta volt a gólszerző. 4 perc múlva jött a következő, Basaraba fejezett be góllal egy emberelőnyt.

Amint a GYHK és a Keresztes Média ingyenes élő közvetítése is mutatta,

a középső harmadban már több gól is bizonyította az egyértelmű gyergyói fölényt, a második szünetben már 7–0 állt az eredményjelzőn.

Az utolsó húsz percre még inkább visszavettek a tempóból Sáráék, így csak egy góllal nőtt a hazai találatok száma. Végül pedig a Steauának is sikerült elérnie a becsületgólt, Creanga váratlan lövésével.

A két együttes kedden 18.30-tól újra összecsap.

Román jégkorong-bajnokság
Gyergyói Hoki Klub–Bukaresti Steaua 8–1 (2–0, 5–0, 1–1)
Gólszerzők: Tero Koskiranta (10., és 34 perc), Joe Basaraba (14.), Silló Arnold (25. 30.), Marek Troncinsky (38.), Sára Tibor (40.), Matic Podlipnik (44.), illetve Florin Creanga (53.)