Négy góllal nyert a Sportklub Felső-Háromszéken

Dobos László 2024. január 07., 21:04 utolsó módosítás: 2024. január 07., 21:11

Nem borult a papírforma vasárnap este a kézdivásárhelyi jégkorongmérkőzésen, ahol a Csíkszeredai Sportklub négy góllal győzte le a házigazda Háromszéki Ágyúsok együttesét a román bajnokságban.

Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

A kézdivásárhelyi Deme László Jégcsarnokban megrendezett összecsapáson már a mérkőzés első felében kialakult a 4–0-s végeredmény, a vendég csíki együttes 27 perc után négy góllal vezetett. A találkozó második része a kiállításokról szólt, mindkét csapat számos büntetőpercet gyűjtött be.

A vendég csíkiak a vasárnap esti mérkőzésre nem nevezték hét alapemberüket: Matt O'Connor kapust, Troy Rutkowski hátvédet, illetve Reisz Áron, David Levin, Sofron István, Becze Tihamér és Cody Milan csatárokat.

Jégkorong, romániai felnőtt bajnokság, alapszakasz:

Háromszéki Ágyúsok–Csíkszeredai Sportklub 0–4 (0–3, 0–1, 0–0).

Gólszerzők: Jevgenyij Szkacskov (6.), Aidan Brown (9.), Rokaly Norbert (18.) és Jeremy Welsh (27.).
Kapura lövések: 26–35.
Büntetőpercek: 35–41 (ebből Márton Koppánynak, illetve Fodor Csanádnak egyformán 5+20 perc fegyelmi).
Háromszéki Ágyúsok: Béres Szilárd, László Arnold (kapusok) – Ferencz Szilárd, Bíró Ottó, Györffy Szilárd, Molnár Zoltán, Molnár Zsombor (első sor); Szabó Zsolt Ákos, Horváth Pál, Márton Koppány, Gecse Olivér, Róth Zoltán (második sor); Antal Előd, Márk Róbert, Antal László, Szőcs Zalán, Ilyés Tamás (harmadik sor); László Hunor, Görbe Tivadar. Vezetőedző: Tódor Krisztián.
Sportklub: Adorján Attila, Simó Ábel (kapusok) – Salló Alpár, Ferencz-Csibi Róbert, Jeremy Welsh, Jevgenyij Szkacskov, Aidan Brown (első sor); Georgi Agafanov, Gecse Hugó, Részegh Tamás, Eduard Cășăneanu, Péter Balázs (második sor); Karel Kubát, Láday Tamás, Fodor Csanád, Rokaly Szilárd, Rokaly Norbert (harmadik sor). Vezetőedző: Kevin Constantine.
Játékvezetők: Csomortáni Zsolt és Sikó Szilárd, illetve Bandi Csaba és Flaviu Chinde.