Érdekesnek ígérkeznek a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán zajló Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Steaua összecsapások, de Galacon is izgalmas mérkőzésekre kell számítani, nem kizárt, hogy a Brassó csak az első meccsen küldi jégre legjobbjai, mert csütörtökön már Erste ligás meccse lesz.
Gyergyószentmiklóson a Bukaresti Sportul Studențesc vendégszerepel, ezeken a találkozókon azonban a házigazdák győzelme borítékolható.
A romániai felnőtt jégkorong-bajnokság állása:
1. Brassói Corona 12 11 0 0 1 58–24 33
2. Gyergyói HK 16 11 0 0 5 75–44 33
3. Csíkszeredai Sportklub 12 9 0 0 3 82–33 27
4. Galaci CSM 10 5 0 1 4 59–36 16
5. Bukaresti Steaua* 7 3 0 0 4 18–20 6
6. Sapientia U23 12 0 1 0 11 27–87 2
7. Háromszéki Ágyúsok 7 0 0 0 7 8–23 0
8. Sportul Studențesc 4 0 0 0 4 6–66 0
*A Bukaresti Steaua 3 ponttal büntetve
Ismét pénzbírsággal sújtotta a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága az FK Csíkszereda együttesét. A Szuperligában szereplő Hargita megyei klub ezúttal minden korábbinál magasabb összeget köteles befizetni.
Totális támadójátékkal és pazar második félidei teljesítményével az FK Csíkszereda kiütötte a harmadosztályú ellenfelét a Román Kupa csoportkörének zárófordulójában, ennek ellenére kiesett a sorozatból. Eppel Márton hét perc alatt mesterhármast szerzett.
A hatóságok szerint megközelítőleg kétmillió lejes kár érte az állami költségvetést egy összetett adócsalási ügyben, amely Maros megyéből indult.
Világszerte akár 6000 munkahelyet szüntethet meg a következő két évben a Heineken a sör iránti kereslet csökkenése miatt.
A szakértők szerint 2026 újabb negatív rekordokat hozhat az ingatlanfejlesztési területen, különösen az adóemelések és a lakóházak iránti kereslet folyamatos gyengülése miatt.
Az Universitatea fociultrái magyar diákokra támadtak a buszon. Újabb súlyos közúti baleset történt a bánsági halálos úton. Mesterséges intelligenciával szövik tovább a dák alagutak összeesküvés-elméletét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!