Nagyot küzdöttek az Ágyúsok a Sportklub otthonában

Dobos László 2024. szeptember 11., 21:45

A vártnál nehezebben nyert a Csíkszeredai Sportklub szerdán este a Háromszéki Ágyúsok ellen a román felnőtt jégkorongbajnokságban. A két csapat között nem érződött az elmúlt években tapasztalt nagyobb különbség.

Kemény, küzdelmes meccs volt •  Fotó: Borbély Fanni
Kemény, küzdelmes meccs volt Fotó: Borbély Fanni

Kemény csatát hozott a mérkőzés, amelynek első percében a háromszéki Horváth Pál végleges kiállítást kapott. Nagyot küzdöttek a Ágyúsok, a Sportklub pedig jobban játszott mint pár nappal korábban a Steaua ellen.

A vendégek sokkal több kiállítást gyűjtöttek össze, mint a házigazdák, a hazaiak pedig többet lőttek kapura ellenfelüknél. Az első Sportklub–Háromszék mérkőzés után korai lenne következtetéseket levonni, mindkét együttesnél sok még a csiszolnivaló.

•  Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni

A mérkőzés érdekessége, hogy két testvérpár egymás ellen játszott:

a sportklubos Részegh Tamás öccse, Zsolt az Ágyúsokat erősíti, míg a csíkiaknál játszó Gecse Hugó öccse, Olivér ugyancsak a háromszékiek csatársorában jeleskedik.

A mérkőzés a szokásosnál később fejeződött be, mert az első szünetben meghibásodott a Vákár Lajos Műjégpálya világítórendszere.

Román felnőtt férfi jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Háromszéki Ágyúsok 4–2 (1–1, 2–0, 1–1).
Gólszerzők: Péter Balázs (4.), Salló Alpár (24.), Márton Botond (39.) és Kovács Előd (54.), illetve Szőcs Zalán (19.) és Antal László (56.).
Játékvezetők: André Attila és Cristian Filip, illetve Borsos Barna és Rácz Szilárd.
Kapura lövések: 19–15. Büntetőpercek: 12–39 (ebből a háromszéki Horváth Pálnak 5+20 perc fegyelmi).

Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Ambrus Levente (kapusok) – Salló Alpár, Ferencz-Csibi Róbert, Silló Arnold, Részegh Tamás, Péter Balázs (első sor); Gecse Hugó, Láday Tamás, Fredrik Forsberg, Niclas Juhani Lucenius, Becze Tihamér (második sor); Both Péter, Bajkó Csongor, Eduard Cășăneanu, Rokaly Norbert, Bíró Gergő (harmadik sor); Kovács Előd, Kristó Csongor, György Szilárd, Márton Botond, Kedves Tamás (negyedik sor). Stáb: Kevin Constantine (vezetőedző), Péter Róbert (másodedző).

Háromszéki Ágyúsok: László Arnold, Béres Szilárd (kapusok) – Szabó Zsolt Ákos, Horváth Pál, Molnár Zoltán, Molnár Zsombor, Márton Koppány (első sor); Antal Előd, Ferencz Szilárd, Gecse Olivér, Róth Zoltán, Antal László (második sor); Kernászt Máté, Nagy Tamás, Szőcs Zalán, Ilyés Tamás, Részegh Zsolt (harmadik sor); István Sándor, László Hunor, Barkó Gergely (negyedik sor). Vezetőedző: Kertész Zoltán.