A rangsor hátsó felében elhelyezkedő két gárda nézett farkasszement a jégkorong Erste Liga kedd esti mérkőzésén. A Titánok már a 4. percben vezetést szereztek, a vendég DAB a második harmad elején másfél perc alatt fordított, de előnyük nem tartott sokáig.
Olyannyira, hogy hiába vezettek 2–1-re, a lefújásig zsinórban hatot lőtt a fehérvári székhelyű, ám hazai összecsapásait Győrben játszó Titánok, akik sikerükkel elkerültek az utolsó helyről, és pillanatnyilag a DAB, valamint a Vasas nem áll rájátszásra jogosító helyen.
Az Acélbikák megszakítás nélkül nyolcadik vereségüket szenvedték el.
Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Titánok–Dunaújvárosi Acélbikák 7–2 (1–0, 2–2, 4–0).
Az állás:
1. MAC HKB Újbuda 29 pont/12 meccs
2. FTC-Telekom 25/13
3. Brassói Corona 24/10
4. DEAC 22/12
5. Gyergyói Hoki Klub 18/12
6. UTE 15/13
7. Csíkszeredai Sportklub 10/5
8. Titánok 9/11
9. Dunaújvárosi Acélbikák 7/14
10. Opten Vasas HC 6/8.
Visszalépett a jégkorong Kontinentális Kupán való részvételtől a Gyergyói Hoki Klub, helyette a Brassói Corona képviselheti Romániát az európai kupasorozatban.
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) új pénzügyi értékelése szerint az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK is a stabilan működő klubok közé tartozik. A két székelyföldi együttes több nagy múltú riválist is megelőzött a rangsorban.
Heherészve, előítéletekre épülő székely vicceket olvasgatva gyűjt követőket egy podcastműsorban két csíkszeredai önkormányzati képviselő. Miközben tanácsosként egyetlen határozattervezetet sem nyújtottak be.
A recsenyédi unitárius templom karzatának padlózata alól nemrég előkerült négykötetnyi iratanyag új fejezetet nyithat a település történetének kutatásában. Nagy Adél lelkésznő a véletlenszerű feltárásról, az iratok érdekességéről beszélt a Krónikának.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kinevezte Lőrincz Helgát az RMDSZ javaslatára az Országos Tulajdon-visszaszolgáltatási Hatóság (ANRP) elnökévé.
Románia kiutasíthatja az orosz nagykövetet, ha újabb orosz drónok hullanak az országra. A személyi igazolványáért ment a plázába egy férfi, öt év börtön lett a vége.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!