Erősen kezdett a hazai jégen játszó Corona, a sárga-kékek a 12. percben már 3–0-ra vezettek, és ekkor a vendégek szakvezetése időt kért.
A székelyföldi egyetemisták csapata az első szünetben kapust is cserélt, Olaru helyét Bíró vette át, de a barcasági hengert nem tudták leállítani, a hazaiak végül 14 gólt lőttek.
A Coronánál is volt kapuscsere, az utolsó nyolc percre a 2006-os születésű Bartis Ádám állt be, ebben a periódusban sikerült a Sapientiának szépítenie.
A román felnőtt jégkorong-bajnokság állása:
1. Gyergyói HK 13 9 0 0 4 51–33 27
2. Csíkszeredai Sportklub 11 8 0 0 3 76–30 24
3. Brassói Corona 9 8 0 0 1 46–22 24
4. Galaci CSM 6 2 0 1 3 21–26 6
5. Bukaresti Steaua* 5 2 0 0 3 12–13 3
6. Sapientia 23U 9 0 1 0 8 22–59 2
7. Háromszéki Ágyúsok 5 0 0 0 5 6–18 0
8. Sportul Studențesc 2 0 0 0 2 2–35 0
*A Steaua 3 ponttal büntetve!
A további program:
Vasárnap: 18.30-tól Csíkszeredai Sportklub–Gyergyói Hoki Klub.
November 25-én (szombaton): 18.30-tól Galaci CSM–Bukaresti Steauua.
Mindössze 34 éves korában elhunyt Dudás Miklós magyar világbajnok, olimpikon kajakozó – adta hírül a Magyar Kajak-kenu Szövetség.
Nagy csatában, végletekig kiélezett mérkőzésen aratott rendkívül értékes győzelmet Románia U20-as jégkorong-válogatottja a bukaresti Berceni Arénában zajló divízió 2/A jelű világbajnokság nyitónapján.
Változékony időre számíthatunk a következő két hétben, sok csapadékkal - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) január 5. és 18. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Tüntettek a lakosok hétfőn a Suceava megyei Salcea városának polgármesteri hivatala előtt, mivel elégedetlenek a helyi adók és illetékek növelése miatt. A polgármestert kifütyülték, akadtak, akik a lemondását követelték.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) bíróságon készül megtámadni valamennyi önkormányzati határozatot, amely megemeli az ingatlanok és autók után fizetendő adókat.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!