Már a találkozó elején hamar hátrányba kerültek az Ágyúsok, amikor a Silló Huba kiállítása miatt emberfölényben játszó fővárosiak a 8. percben Vladisla Misnikov révén megszerezték a vezető találatot, majd néhány perccel később, amíg Silló másodszor is a büntetőpadon ült, ugyancsak Misnikov duplázta meg a Steaua előnyét (2–0).
A folytatásban aztán rémálomszerűen alakultak az események a háromszékiek számára, a vendégek tíz perc alatt háromszor voltak eredményesek, és Gorbea Tivadar, Kirill Polozov, valamint Robert Timaru góljaival már öttel vezettek (5–0).
A túloldalon Pelle Torstensson tanítványainak továbbra sem sikerült megzörgetni a fővárosiak hálóját, akiknek lendülete ráadásul ezután sem tört meg, és a 36. percben Daniil Martinov egy emberelőnyös helyzetet kihasználva pontozott, majd két perccel később Bairas Abdullin is túljárt az időközben a kapuban László Arnoldot váltó Móré Szabolcs eszén (7–0).
A záró felvonásban bár az Ágyúsoknak volt alkalmuk kettős emberelőnyben is támadni, nem sikerült összehozniuk még a szépítő találatot sem, ezzel szemben a vendégek kihasználták Ferencz Joseph kiállításával kapott lehetőségüket, és a duplázó Abdullin beállította a 8–0-s végeredményt.
A Steauának sikerült tehát visszavágni az egy nappal korábbi kudarcért, a háromszékiek pedig a szombati remek játék és győzelem után főleg arányát tekintve szenvedtek meglepő vereséget.
Romániai jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Háromszéki Ágyúsok–Bukaresti Steaua 0–8 (0–2, 0–5, 0–1).
Gólszerzők: Vladisla Misnikov (8., 16.), Gorbea Tivadar (21.), Kirill Polozov (28.), Robert Timaru (30.), Daniil Martinov (36.), Bairas Abdullin (38., 59.).
Kapura lövések: 37–47.
Kiállításpercek: 12–8.
Ágyúsok: László Arnold (Móré Szabolcs) – Antal Előd, Szabó Zsolt-Ákos, Bíró Mátyás, Szergej Paior, Roth Zoltán – Ferencz Joseph, Vitalij Karamnov, Bíró Ottó, Gecse Olivér, Ilyés Tamás – Alekszandr Bolshakov, Márk Róbert, Horváth Pál, Silló Huba, Danalizi Vilmos Gergő – László Hunor, Fetés Róbert, Solymosi Tamás.
Steaua: Adorján Örs (Cătălin Capșa) – Florin Creangă, Mikhail Juzeev, Gorbea Tivadar, Robert Timaru, Mihail Georgescu – Szabó Dávid, Orbán Szilárd, Andrei Filip, Kirill Polozov, Bairas Abdullin – Andrei Gerasimov, Boldizsár Cristian, Daniil Martinov, András-Csáki Szabolcs, Vladisla Misnikov – Nicușor Lușneac, Eduard Tămîrjan, Lőrincz Levente, Claudiu Radu.
Ahogy várható volt, az FC Botoșani elleni győzelem után jelentette be távozását Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője. A szakember elmondta, mentálisan és fizikailag is kimerült, ezért pihenőre vágyik a történelmi idényt követően.
Tovább tart az ünneplés a Sepsi OSK-nál, amely szombaton matematikailag is kiharcolta a visszajutást a Szuperligába. A sorsdöntő összecsapást követően a háromszékiek saját nevelésű játékosa, Batzula Hunor, valamint a gólgyáros, Ignacio Heras is értékelt.
A fejlesztési minisztérium 2024-es kimutatása szerint Székelyföldön Borszék áll a legjobban a szegénységi index alapján, miközben több településen jóval nehezebbek a mindennapok. Az interaktív térkép a jelentős különbségeket is láthatóvá teszi.
Legalább egy hónapot tartó útfelújítási munkálatok kezdődtek az A1-es dél-erdélyi autópálya „medvealagutas” szakasza híján terelőútként használt országúton, ami rendszerint óriási dugókat okoz az amúgy is túlterhelt, szerpentines aszfaltcsíkon.
,,Ez egy következmények nélküli ország, ahol mindent ellopnak” – mondogatta az utóbbi időben szomszédom magyarországi unokatestvére, akiről utólag kiderült, hogy jobban él, mint sokan közülünk Erdélyben.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!