Nagy vereségbe szaladt bele a GYHK a Corona ellen

Gergely Imre 2019. szeptember 29., 22:14 utolsó módosítás: 2019. szeptember 29., 22:19

Szörnyű estéje volt vasárnap a Gyergyói Hoki Klubnak, hazai közönség előtt kaptak kilenc gólt a piros-fehérek. Néggyel ugyan válaszoltak, de az összképen ez nem sokat javított. A Brassói Corona hat pontot vitt el Gyergyószentmiklósról.

Ez nagyon fájt a gyergyóiaknak Fotó: Vaduva István/GYHK

Ez volt az a tipikus mérkőzés, amikor egyik csapatnak semmi sem sikerül, a másiknak, meg tényleg minden összejön. Ezúttal pedig a gyergyóiak voltak azok, akik sehogy sem találták magukat.

Az első harmadban a 7. és 8. percben két gólt is lőtt a Corona Stephenson és Péter Balázs révén, amire a GYHK még válaszolni tudott egy Constantin góllal, de innen csak növekedett a különbség.

A 18. és 19 percben újabb két góllal terhelték meg Ruczuj ketrecét a vendégek.

Zagidullin szépítő gólja visszahozott valamennyit a reményekből a gyergyóiak számára a második harmadban, de Molnár Zsombor, ismét visszaállította a 3 gólos különbséget. Ha a második húsz percet döntetlenre is hozta a GYHK, nem ment a játék, az egyéni megmozdulások sem hoztak eredményt.

Aki még reménykedett volna a második szünetben – hiszen az Újpest ellen is sikerült múlt hétvégén egy négygólos záróharmadot produkálni –, annak gyorsan fel kellett hagynia ezekkel.

A harmadik harmad elején 3 és fél perc alatt négy gólt lőtt a Corona. Teljes összeomlás.

2–9 után cserélt kapust Leif Strömberg. Ruczujt kár lenne egymagában hibáztatni a rossz eredményért, a gólok nagy többségét úgy lőtték a brassóiak, hogy a védelem teljesen kiszolgáltatott helyzetben hagyta a hálóőrt.

Fotó: Vaduva István/GYHK

A helyére beálló Szakács megőrizte kapott gól nélkül a ketrecét, míg a túloldalon Zagidullin és Lescovs találatai jelentettek nem túl hatékony gyógyírt a házigazdák számra. Így alakult ki a 4–9–es végeredmény.

Mivel a meccs mind az Erste Ligába, mind a román bajnokságba számított, a kék-sárgák mindkét fronton 3–3 ponttal lettek gazdagabbak.

Jégkorong Erste Liga és román bajnokság, alapszakasz:

Gyergyói Hoki Klub–Brassói Corona 4–9 (1–4, 1–1, 2–4)
Gólszerzők: Mircea Constantin (12. perc), Albert Zagidullin (28., és 48.), Imants Lescovs (57.), illetve Logan Stephenson (8.), Péter Balázs (8. és 18.), Daniel Trancă (19.), Molnár Zsombor (37.), Cody Fowlie (41, és 43.), Wacey Rabbit (43.), Pavel Boriszenko (44.).
Kiállításpercek: 6–14
Kapura lövések: 50–44

A GYHK a következő hétvégére Magyarországra utazik. Október 4-én, pénteken a Fehérvári Titánok, szombaton a Hokiklub Budapest, hétfőn az Újpest otthonában próbálhatják meg feledtetni ezt a fiaskót.

A Corona hazai jégen szerepel, pénteken a Debrecen, másnap a Dunaújváros lesz e vendégük, míg hétfőn október 7-én a Csíkszeredai Sportklubot fogadják.