Nagy hibák, GYHK-feltámadás, egy pont

Gergely Imre 2021. január 21., 21:56

Egyetlen csapat sem engedheti meg magának, hogy egy találkozón háromszor ajándékozzon ingyen gólhelyzetet az ellenfelének. A Gyergyói Hoki Klub elkövette ezt, háromgólos hátrányból kellett visszakapaszkodnia. Ez sikerült is, de a hosszabbítás a MAC győzelmét hozta.

Volt minden ezen a meccsen... Fotó: Mudra László, MAC

Az öltözőben ragadt a GYHK az első tíz percre a MAC HKB Újbuda otthonában játszott csütörtök esti mérkőzésen. A piros-fehérek csak nyomozták, hogy hol is van korong, és amikor hozzájuk került azonnal eladták.

Rossz volt nézni, A MAC egy ilyen ajándék gólpasszból szerzett vezetést, Molnárnak csak be kellett emelje az ingyen kapott korongot. A 10. percben jött az újabb pofon: a szélen betörő Kreisz adott nagyszerű passzt Orban botjára, aki nagy gólt lőtt, de ehhez kellett a gyergyói védelem asszisztálása is.

Úgy látszott, szüksége volt erre a Gyergyói Hoki Klubnak, 2–0-nál indult el a játék, Bálizs ketrece egyre többször forgott veszélyben, Silló találta meg a rést a kapuba. Első fázisban nem adták meg a gólt (a korong kijött a hálóból), de a következő játékmegszakítás után középre mutatott a játékvezető. Akár az egyenlítés is megszülethetett volna még az első harmadban de ez elmaradt, és alighogy megkezdődött a második játékrész, a sérülésből visszatérő Sofron lőtt bődületes gólt, újra kettőre növelve a MAC előnyét.

Fotó: Mudra László, MAC

És aztán megismétlődött az első harmadban látott jelenet, megint egy hatalmas hiba a védekezőharmadban, egy ellenfélnek ajándékozott korong és máris 4–1 volt az állás.

Elmondható, négyből háromszor a GYHK segítette a hazaiakat gólhoz megdöbbentő védelmi hibákkal.

Azonban ezzel még semmi sem dőlt el. Az első emberelőnyét mesteri módon használta ki a Szilassy-Góga legénység, Koskiranta tett pontot góllal a remekül kijátszott akcióra. Sőt, nem sokkal ezután egyéni megmozdulásból is eredményes volt a finn csatár.

Újra egygólos volt a különbség, itt jött a harmadik húsz perc. A két csapatra rá sem lehetett ismerni ebben a harmadban. A GYHK beszorította ellenfelét a ketrece elé, a MAC csak néha tudott kiszabadulni a szorításból. Nem volt váratlan az egyenlítés, St-Amant lőtt védhetetlenül Bálizs ketrecébe 7 perccel a rendes játékidő vége előtt. A győztes gól is közel volt, de ez végül elmaradt.

59.28-nál nagyot hibázott a piros-fehér alakulat, a megengedettnél több játékos volt a jégen, A MAC nem tudta kihasználni emberelőnyét sem a hátralévő fél percben, sem a hosszabbításban, sőt Koskiranta szólója volt a legveszélyesebb akció a két perc alatt. Kimaradt.

Nem sokkal később pedig Orban kilőtte Cooke mellett a felső sarkot, így a bónuszpont a hazaiaké lett.

5–4-re maradt alul ismét a GYHK akárcsak két nappal korábban Dunaújvárosban, de ez nagyon más volt. Ha nincsenek azok a borzasztó eladott korongok...

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

MAC HKB Újbuda–Gyergyói Hoki Klub 5–4 hosszabbításban (2–1, 2–2, 0–1, 1–0).
Gólszerzők: Molnár Bálint (3. perc), Orban Brance (10., 24., 64), Sofron István (21.), illetve Silló Arnold (14.), Tero Koskiranta (27., 29.), Shawn St-Amant (54.).