Munkás, hajtós meccsen győzte le a GYHK a Fradit

Gergely Imre 2022. november 26., 21:38 utolsó módosítás: 2022. november 27., 09:38

Hatalmasat dolgozott mindkét csapat a Gyergyói Hoki Klub–FTC-Telekom meccsen. A zöld-fehérek vezettek, de a gyergyóiak fordítani tudtak, és már nem engedték ki a kezükből a győzelmet.

Fotó: Szász Adorján/GYHK

Az első harmadban nem találta önmagát a GYHK, és a Ferencváros dominált, Kestila ki is használta az első emberelőnyét. Gyakorlatilag hátrányból indított a hazai együttes.

A piros-fehérek a második harmadban kezdtek magukra találni, Sylvestre bombája meghozta az egyenlítést is. Megjött a góllal a hangulat is, zengett a gyergyószentmiklósi csarnok a szurkolástól. A Szilassy legénység átvette az irányítást, Vincze Péter pedig a kapu sarkától bejuttatta a korongot Nagy Kristóf ketrecébe.

A harmadik játékrész úgy kezdődött, mint az első, Boros góljával egyenlített a Fradi. Az egál azonban egy percet sem tartott, Sárpátki hozta vissza a hazai vezetést. Erre tett rá még egy lapáttal Jalonen bombája. A hátrányból Kulmala még faragott, de végül a piros-fehérek ünnepelhettek.

A három pont azt is jelenti, hogy a GYHK két pontra megközelítette az éllovas BJA HC-t. A gyergyóiak hétfőn a UTE csapatát fogadják.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Gyergyói Hoki Klub–FTC-Telekom 4–3 (0–1, 2–1, 2–2).

Gólszerzők: Sébastien Sylvestre (27.), Vincze Péter (37.) Sárpátki Tamás (43.), Jimi Jalonen (49.) Illetve Aku Kestila (3.), Boros Dániel (43.), Rasmus Kulmala (55.).
Kapura lövések: 39–39.
Kiállítás percek: 8–10.