Most jön a hokibajnokság érdemi része

Gergely Imre 2021. április 20., 11:14 utolsó módosítás: 2021. április 20., 11:57

Brassói Corona–Gyergyói Hoki Klub és Galaci CSM–Csíkszeredai Sportklub párosítások lesznek a romániai jégkorongbajnokság elődöntőjében. A küzdelem szerdán indul, és az egyik fél harmadik győzelméig tart.

Három erdélyi klub is a legjobb négy között Fotó: Brassói Corona

Miután a román jégkorongbajnokság alapszakaszának utolsó játéknapján, vasárnap a Brassói Corona 2–1-re győzni tudott Galacon és a Csíkszeredai Sportklub a papírformának megfelelően kiütötte a Steauát, véglegessé vált a rangsor, és egyben az elődöntők párosításai is kialakultak.

Az alapszakasz győztese, a Corona a negyedik helyezett Gyergyói Hoki Klubbal csatázik, míg a másik ágon a második és harmadik helyezett találkozik, azaz a Galac a Sportklubbal küzd a döntőért.

Szerdán és csütörtökön Brassóban, illetve Galacon találkoznak a felek, majd április 25-én, vasárnap Gyergyószentmiklós és Csíkszereda lesz a helyszín. Ha további meccsekre lesz szükség a továbbjutás eldöntéséhez, akkor 26-án, hétfőn ismét a GYHK, illetve a Sportklub lesz a házigazda. Ha szükség lesz az ötödik összecsapásra is, arra 28-án, szerdán kerül sor Brassóban és Galacon.

Fotó: Szász Adorján/GYHK

A döntő és a bronzcsata egyaránt három győzelemig tart majd, és április 30-án kezdődik. Legvégső esetben május 11-én hirdetnek bajnokot, illetve bronzérmest.

Hivatalosan még nem közölték, de információink szerint a rájátszásra fehérorosz játékvezetőket hívott a Romániai Jégkorong Szövetség, őket hazai vonalbírók segítik.

Fontos tudnivaló még, hogy a rájátszásban amennyiben hosszabbításba torkollik egy mérkőzés, 10 perces ráadás következik, és érvényes az aranygól szabály, azaz ha találat születik, azzal véget is ér a meccs. Ha ekkor sem dől el, akkor következik öt-öt büntetőlövés. Ha még mindig nincs döntés, akkor addig tart a sorozat, amíg az egyik csapat betalál, a másik pedig hibázik.

Ki nyeri a romániai hokibajnokság idei kiírását?