Negyedik szezonját kezdi meg a székelyföldi gárda, amely tavaly a jégkorong Román Kupában a legjobb négy közé jutott. A klub elnöke a Székely Sportnak elmondta, hogy továbbra is az a céljuk, hogy népszerűsítsék a sportot és minél több embert vonzzanak be a jégcsarnokokba is.
„Nem egyszerű a helyzet abból a szemszögből, hogy ez nem megy egyik napról a másikra. Ez az egész hosszútávú befektetés. Nagyon jó ütemben halad a dolog és egyre több embert foglalkoztat a sport. Nem feltétlenül ragaszkodunk ahhoz, hogy hokizzanak az emberek, próbáljuk az egészséges testmozgás irányába terelni őket, ami minden szempontból jövedelmező lehet számukra” – osztotta meg gondolatait Miklós Ervin.
Hozzátette, a megváltozott keret ellenére nem az a célja, hogy maga köré építse az együttest és a saját nevét népszerűsítse. Sokkal inkább szeretné azt, ha olyan játékosokat sikerülne kinevelniük, amelyek betörhetnek a köztudatba, vagy sztárok válhatnak belőlük.
– mesélte.
A kézdivásárhelyi gárda megszerezte Barkó Gergely, István Sándor és Király Ádám játékjogát, így velük kiegészülve kezdték meg az edzéseket az új idényre. A játékosok felkészülését Zakariás Zsolt erőnléti szakember segítette, aki egyedi edzéstervet dolgozott ki mindegyiküknek, illetve speciális étrendet követnek, hogy a legjobb formában várják a találkozókat.
Gyakran hallom a beszélgetések során is, hogy mennyire komolyan veszik az étkezést is, tényleg le a kalappal előttük, tetszik a hozzáállásuk” – vázolta fel a klubelnök.
A szakmai stábban is történt változás, ugyanis Kertész Zoltán vette át a csapat irányítását. A tapasztalt szakember két évig dolgozott másodedzőként a svéd Pelle Torstensson mellett, most azonban teljes mértékben egyedül hozza meg a döntéseket és élvezi Miklós Ervin bizalmát.
Elrajtolt a román jégkorong-bajnokság, amelyet kiválóan kezdtek a Háromszéki Ágyúsok. Előbb 7–0-ra győztek a Gyergyói Hoki Klub otthonában, majd hazai pályán is sikerült megverni a Hargita megyei gárdát 7–2-re. Kétségtelen, hogy szenzációs a hangulat az öltözőben és a játékosok között is nagyszerű az összhang.
„A fiúk edzés előtt másfél órával már ott vannak az öltözőben. Öltöznek, újrafűzik a korcsolyát, előkészítik, amiket kell, tényleg fantasztikus magatartást tanúsítanak.
– mesélte Miklós Ervin.
Kiegészítésként hozzátette, hogy a klub költségvetése sokkal kisebb, mint egy-egy riválisuké, ezért igyekeznek a földön maradni és úgy kitűzni célokat, hogy az reális legyen.
„Tavaly a legjobb négy közé jutottunk a Román Kupában, természetesen fantasztikus lenne, ha ez idén is sikerülne, illetve a bajnokságban is ott szeretnénk lenni a végén a négyes döntőben.
– vázolta fel.
Miklós Ervin nagyon sokat böngészi a klub közösségi média oldalait, olvassa a szurkolók kommentjeit és figyelembe veszi az észrevételeket egyes döntések meghozatalakor.
„Mindig elolvasom amiket írnak, illetve természetesen elgondolkodom rajta, hogy van-e bennük ráció. Az emberek azért jönnek ki a meccsre, mert szeretik a csapatot még akkor is, ha nem mindig mi vagyunk az esélyesek. Így az a legkevesebb, ha meghallgatjuk a véleményüket” – fejtette ki véleményét Miklós Ervin.
A Háromszéki Ágyúsok legközelebb szerdán lépnek jégre a Csíkszeredai Sportklub otthonában, az összecsapást 18.30-tól rendezik, a TVR Sport élőben közvetíti.
Kecskemét után Csíkszeredában alkothat nagyot a Szabó István–Kerekes Barna edzőpáros. A magyar élvonal korábbi sikerkovácsai Székelyföldön folytathatják pályafutásukat, a tárgyalások az utolsó fázisban tartanak.
Lezárult a nevezési határidő a jégkorong Erste Liga 2026–2027-es szezonjára, kiderült, tíz csapat lesz a rajtnál. A mezőnyhöz a Háromszéki Ágyúsok is csatlakozott, így a következő idényben négy erdélyi együttes szerepel majd a sorozatban.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Közel 29 ezer eurónyi kenőpénz átvétele közben értek tetten kedden egy Bihar megyei RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség nyomozói.
Csíksomlyó nem pártiroda, nem szavazókör, nem politikai határátkelő. Aki oda magyarokat párthovatartozás szerint engedne be, az nem a nemzetet védi, hanem éppen azt darabolja fel, aminek az egységére hivatkozik.
További híreink: valóban hantavírusos az aradi férfi, de nem az Andes variánst kapta el, George Simion pedig kormányt akar alakítani, hogy kivezesse Romániát a válságból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!