Miniszterek előtt, aranygóllal nyert a Sportklub

Dobos László 2023. január 06., 21:27

Az alapszakasz első hat csapata közé jutásért vívott harcban fontos győzelmet aratott pénteken esten hazai pályán a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. A kék fehérek hosszabbítás után, Szkacskov aranygóljával 3–2-re verték a DVTK Jegesmedvék csapatát.

A korongbedobást Varga Judit, Magyarország igazságügyi minisztere végezte el Fotó: Pinti Attila

Az esztendő második mérkőzésén is telt ház volt a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán, ahol zsúfolásig megteltek a lelátók, sokan állva nézték végig a mérkőzést. Jelen volt egy több mint 50 fős miskolci drukkercsoport is, akik végig sportszerűen buzdították kedvenceiket.

Jeles politikus vendégei voltak a mérkőzésnek, az első korongbedobást Varga Judit, Magyarország igazságügyi minisztere végezte el, a lelátón pedig ott volt – többek között – Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára és Tánczos Barna, Románia környezetvédelmi, vízügyi és erdészeti minisztere.

Új játékos mutatkozott be a Sportklub színeiben, a 36 éves amerikai Nickolas Charles Schaus hátvéd, aki az első sorban bekkelt.

Az első harmad jó iramú, látványos hokit hozott, a közönség élvezte a játékot, a hazai gárda pedig két szép gólt ért el: előbb Részeg Tamás villámgyors elfutása után Becze Tihamér ütötte a kapuba a korongot (1–0), majd az első szünet előtti másodpercekben Radek Veselý távoli lövése kötött ki a miskolci kapuban (2–0).

A második játékrész kiegyensúlyozott volt, a Sportklub többet lőtt kapura, de gólt a vendégek értek el, emberelőnyös találattal Lővei Dávid szépített (2–1). A harmadik játékrész közepén a miskolciak Valentin Razumniak góljával kiegyenlítettek (2–2), a rendes játékidő utolsó perceiben pedig a vendégek emberelőnyben játszottak, de a Sportklub bravúrosan kivédekezte ezt az időszakot, így következett az ötperces ráadás.

A három a három elleni ráadásos játék csak 50 másodpercet tartott, Jevgenyij Szkacskov góljával a Sportklub megnyerte a mérkőzést.

A hosszabbításban elért győzelemért a csíkiak 2 pontot kapnak, a miskolciak pedig 1-et.

A Sportklub vasárnap 18.30 órától a Budapest JAHC együttesét fogadja a Vákár Lajos Műjégpályán.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub–Miskolci DVTK Jegesmedvék 3–2 – hosszabbítás után (2–0, 0–1, 0–1, 1–0).
Gólszerzők: Becze Tihamér (6.), Radek Veselý (20.) és Jevgenyij Szkacskov (61.), illetve Lővei Dávid (29.) és Valentin Razumniak (50.).
Kapura lövések: 28–20.
Büntetőpercek: 12–10.
Játékvezetők: Csomortáni Zsolt és Csata Attila, illetve Sikó Szilárd Levente és Szabó László.