Hirdetés

Mindkét edző elégedetten értékelt a székely rangadó után

Vasárnap este is a GYHK nyerte a székely rangadót
Fotó: Szász Adorján

A Gyergyói Hoki Klub vasárnap este is legyőzte a Csíkszeredai Sportklubot. Markus Juurikkala elégedetten nyilatkozott a mérkőzés után, Kevin Constantine pedig a vereségek ellenére is hasznosnak tartja csapata számára a két székely rangadót.

2024. október 21., 09:58

A vasárnapi összecsapás során vezetést szerzett a csíkszeredai alakulat, azonban végül a GYHK háromszor is betalált, így megérdemelten zsebelte be a három pontot.

„Nem volt rossz az első harmad sem, csak épp nem találtuk meg a gólhoz vezető utat, ami végül a középső harmadban sikerült. A harmadikban egy fegyelmezett csapatjátékot láttam, és rengeteg blokkolást például Ottótól, Petitől, Bodótól, Wardley-tól, nagyon sokszor bedobták magukat a korong elé, ez pedig pedig egy nagy érték a mai meccset illetően. Az ellenfelünk egy jó, szervezett csapat, nyomást akartak helyezni ránk. Ez is, csakúgy, mint a pénteki egy különleges meccs volt. Mindenki nyerni akar, és nagyon fontos a teljes közösség számára, úgyhogy nagyon örülünk, hogy megszereztük a pontokat, és bizakodóan tekintünk előre” – nyilatkozta Markus Juurikkala, a Gyergyói hoki Klub vezetőedzője.

Elégedett volt a látottakkal a vendégek mestere is, Kevin Constantine szerint ezúttal jobban játszottak, mint a két megnyert összecsapás során.

Jó, színvonalas mérkőzéseken vagyunk túl, egy kicsit olyan volt, mintha egy kirakóst akarnánk kirakni, kerestük, hogy minek hol van a helye. Múlt héten megnyertünk két mérkőzést, és érdekes, mert ezeken a meccseken jobban játszottunk, és kikaptunk.

A legfontosabb, hogy lépésről lépésre fejlődjünk, de még hosszú út áll előttünk. Két színvonalas megmérettetés volt, és tanultunk belőle, hisz a Gyergyó egy nagyon jó csapat, és sokkal inkább látjuk, hol is állunk jelenleg” – összegzett a Csíkszeredai Sportklub trénere.

Hirdetés
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Elefántcsontpart felrúgta a papírformát, gólzáport rendeztek a svédek

Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.

Keresztúri címvédés a Hargita megyei kupadöntőben

A Székelykeresztúri Egyesülés megvédte címét, és ismét megnyerte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszát, miután a vasárnap délutáni döntőben 2–1-re legyőzte a megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK együttesét.

Székelyhon

Holttestet találtak Csíkszereda egyik utcáján

Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.

`
Krónika

Vége a hajnalig tartó hangoskodásnak: jelentősen szigorodtak a bírságok

Június 13-tól hatályba léptek azok a jogszabály-módosítások, amelyek jelentősen szigorítják a közrend és a köznyugalom megsértésének szankcionálását Romániában. A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az 1991. évi 61-es törvény módos&

Krónika

Elbuktak Nicușor Dan proxyjai, és az RMDSZ jól tette, hogy hozzájárult ehhez

Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.

Főtér

A sakkvilág elitjét is megizzasztotta a világbajnoki címre hajtó Balog Ronaldo

Az immár hétéves szatmárnémeti tehetség játékszenvedélyét, kitartását és lendületét a profi sakk árnyoldalai sem kezdhették ki. A sakkzseni édesapjával, Balog Cristiannal beszélgettünk.

Ez is érdekelheti

Aláírt a Coronához a magyar válogatott csíkszeredai hokis

Tizenegy év után távozott Székesfehérvárról Mihály Ákos, a korábbi magyar válogatott jégkorongozó az Erste Liga legutóbbi szezonjában ezüstérmes Brassói Coronánál folytatja.

Négyszeres Erste Liga-bajnokkal erősítenek a Háromszéki Ágyúsok

A Háromszéki Ágyúsok újabb tapasztalt játékossal erősítik meg keretüket a szezonkezdés előtt. A narancs-kék mezes együtteshez csatlakozik Farkas Tamás, a 34 éves hátvéd, aki a Brassói Coronától érkezik az Ágyúsokhoz.

Visszatér a közönségkedvenc: Molnár Zsombor ismét az Ágyúsokat erősíti

Újabb fontos láncszemmel bővül a Háromszéki Ágyúsok kerete, ugyanis Molnár Zsombor személyében egy rutinos, Erste-ligás tapasztalattal rendelkező támadó tér vissza az együtteshez.

Reisz Áron Németországban folytatja

Öt szezon után elhagyja a Csíkszeredai Sportklubot Reisz Áron. A 31 éves csatár a német jégkorongbajnokság harmadosztályában, a DEL3-ban szereplő Hammer Eisbären csapatához igazolt.

Málnai Zalán aláírta első profi szerződését

Egy újabb fiatal játékos kap lehetőséget a jégkorong Erste Liga újoncánál: a 19 éves Málnai Zalán a Sapientia U23 együttesétől a Háromszéki Ágyúsokhoz szerződött.

Zajlik az élet Brassóban: kontinentális program, két távozó, egy hosszabbítás

Az erdélyi hokicsapatok közül jelenleg a Brassói Corona a legaktívabb a közösségi médiában: egymást érik a kerettel kapcsolatos hírek. A Cenk-aljai együttes indul a Kontinentális Kupában a visszalépett Gyergyói HK helyett, közzétették a programot.

Egyben maradt a hazai mag, épül a Csíkszeredai Sportklub új csapata

Megkezdte a 2026/2027-es jégkorongszezonra való felkészülést a Csíkszeredai Sportklub. A megmaradt hazai maghoz több tehetséges fiatal csatlakozott, a csapat pedig keményen dolgozik, hogy a bajnokságok rajtjára minden tekintetben készen állhassanak.

Megtartotta egyik alapemberét a Brassói Corona, távozik a rutinos hátvéd

A Brassói Corona jégkorongcsapata bejelentette, hogy Radim Valchar a hetedik idényét is a csapatnál kezdi meg, ugyanakkor három szezon után távozik a kanadai hátvéd, Sébastien Piché.

Azari Zsolt: Örömmel fogadtuk, hogy egy újabb csapat csatlakozik az Erste Liga mezőnyéhez

A Svájcban zajló jégkorong-világbajnokságon találkoztunk Azari Zsolttal, a Dunaújvárosi Acélbikák általános igazgatójával. A szakvezetőt az elitvébéről, a magyar válogatottról és a következő Erste Liga-szezon kihívásairól kérdeztük.

Magyar válogatott hálóőrt igazolt a Háromszéki Ágyúsok

A jégkorong Erste Ligához frissen csatlakozó együttesnél folytatja pályafutását Arany Gergely. A korábbi magyar válogatott kapus a Ferencvárosi TC csapatától érkezik.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!