Méltó ellenfele volt a Sapientia a brassóiaknak

Székely Sport 2023. január 25., 21:06 utolsó módosítás: 2023. január 25., 21:08

Remekül védekezve kiváló eredményt ért el szerdán este a Sapientia U23 együttese a romániai felnőtt jégkorong-bajnokságban. A székelyföldi fiatalok csak 4–1-re kaptak ki a sokkal tapasztaltabb játékosokból álló Brassói Corona együttesétől.

Felvették a küzdelmet a jóval esélyesebb vetélytárssal Fotó: Székelyföldi Jégkorong Akadémia

A csíkkarcfalvi Felcsíki Műjégpályán megrendezett találkozón a barcasági gárda mindhárom játékrészt egy-egy góllal nyerte, így alakult ki az 1–4-es végeredmény.

Romániai jégkorong-bajnokság, alapszakasz:

Sapientia U23–Brassói Corona 1–4 (0–1, 1–2, 0–1).
Gólszerzők: Adorján Koppány (39.), illetve Kevin Domingue (9.), Sullivan Sills (22.), Gajdó Balázs (32.) és Schaber Chase (50.).
Kapura lövések: 27–48.
Büntetőpercek: 10–14.
Sapientia U23: Ambrus Levente, Bíró Nándor (kapusok) – Nagy-Galaczi Géza, Kosza Kristóf, György Rajmund, Kedves Tamás, Kedves József (első sor), Galusnyák Botond, Salamon Ervin, Barabás Benjámin, Szőcs Zalán, Kernászt Máté (második sor), Máthé Csongor, Adorján Koppány, Lázár Menyhért, László Balázs, Lázár Sebestyén (harmadik sor), Sólyom Csongor, Benedek Gergő, Viktor Szolokin, Both Alpár, Bege Péter (negyedik sor). Vezetőedző: Jens Brändström.
Brassói Corona: Tőke Zoltán, Patrik Polc (kapusok) – Bors Huba, Pavlo Boriszenko, Chase Schaber, Szabó-Pál Krisztián, Kóger Dániel (első sor), Jogn Garcia, Owen Williams, Kevin Domingue, Radim Valchař, Sullivan Sills (második sor), Gajdó Tamás, Gajdó Balázs, Kovács Előd, Antal László, Andrei Vasile (harmadik sor), Nicolae Rareș Vasile, Buda Gábor (negyedik sor). Vezetőedző: Dave MacQueen.
Játékvezetők: André Attila és Rédei Botond, illetve Antal Ottó és ifj. Szabó László.

A január végi program

Csütörtök (január 26.): Háromszéki Ágyúsok–Csíkszeredai Sportklub.
Péntek (január 27.): Sapientia U23–Bukaresti Steaua.
Szombat (január 28.): Sapientia U23–Bukaresti Steaua, Brassói Corona–Csíkszeredai Sportklub és Háromszéki Ágyúsok–Bukaresti Sportul Studențesc.
Vasárnap (január 29.): Háromszéki Ágyúsok–Bukaresti Sportul Studențesc és Sapientia U23–Brassói Corona.
Kedd (január 31.): Brassói Corona–Sapientia U23.
Egységes kezdési időpont: 18.30 óra.

A kiírás szerint az alapszakaszban mindenki négyszer találkozik minden ellenfelével (két-két hazai és két-két idegenbeli meccs), ami 28 mérkőzést jelent csapatonként. Az alapszakasz után az első három helyezett, illetve a 4-7. helyeken végző csapatok a középszakaszban külön válnak, és újabb négy-négy meccset játszanak egymás közt. A 8. helyezett számára az alapszakasz után lezárul a bajnokság.