Szeptemberben elkezdődnek a székelyföldi csapatokat érintő hokibajnokságok, szeptember 9-ére tervezték a román pontvadászat rajtját, az Erste Liga alapszakasza pedig szeptember végén indul.
Hétfőn, szeptember 4-én délelőtt megtartotta az első edzést a Vákár Lajos Műjégpályán a Csíkszeredai Sportklub új vezetőedzője, a kanadai Bradley Gratton.
A klub vezetősége új játékosok érkezését ígérte, azt közölték, hogy péntekre, szeptember 8-ára teljes lesz a keret.
Szeptember 6-án, szerdán délután 6 órától Csíkszeredai Sportklub–Háromszéki Ágyúsok felkészülési mérkőzés lesz a Vákár Lajos Műjégpályán. A találkozóra ingyenes a belépés.
Folytatódik a Sportklub-bérletek árusítása, ezek hétfőtől csütörtökig 10 és 15, a pénteki napokon pedig 10 és 13 óra között válthatók ki a Sportklub székhelyén, a Vákár Lajos Műjégpályánál.
Sáros, felázott pálya, elpuskázott lehetőségek és öt percnyi rövidzárlat miatt engedett ki a kezéből biztosnak tűnő győzelmet és két pontot a Sepsi OSK Afumați-ban.
Másfél hónap alatt oldódott meg Nyikita Melnyicsuk vízumproblémája, így a Csíkszeredai Sportklub orosz kapusa megérkezett az országba és hamarosan csatlakozik a társaihoz.
Még tart a nyomozás a szépvízi víztározónál holtan talált fiatalok ügyében, de a szakvélemény szerint semmi nem utal arra, hogy a két érintetten kívül más is részt vett volna a tragédia okozásában.
Érthető módon a romániai közéletet is élénken foglalkoztatják az ukrajnai háború lezárását célzó béketervvel kapcsolatosan megkezdődött tárgyalások.
Őrizetbe vették hétfőn a rendőrök a Beszterce-Naszód megyei Jád (Livezile) község polgármesterét szexuális bűncselekmények miatt.
További hírek: petíció indult, hogy a repülőn utazó családtagokat egymás mellé ültessék a légitársaságok. Egy Maros megyei sofőr az önkívület határára itta magát, utána volán mögé ült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!