A listavezető csíki gárda favoritként várta a kedd esti párharcot, ellenfele ugyanis ebben a szezonban szerényebb játékerőt képvisel és a ranglista utolsó előtti helyét foglalja el.
Az összecsapás első húsz percében kiegyenlített küzdelem zajlott. Kevés nagy helyzetet hoztak össze a felek, a kapura lövések száma azonos volt, és gól nem született.

Jóval többet próbálkozott támadásban a második harmadban a Sportklub, és ennek meglett az eredménye,
a 33. percben Ferencz-Csibi Róbert előkészítése után Becze Tihamér találatával megszerezte a vezetést.

Az előny a harmadik játékrész elejéig tartott, amikor a galaciaknak sikerült az egyenlítés. A végéig hiába volt ismét több lehetőségük a székelyföldieknek, ezeket nem tudták értékesíteni, így jöhetett a hosszabbítás.

Ebben újra a Sportklub volt aktívabb, közel négy és fél perc letelte után ezúttal Becze Tihamér szolgálta ki Ferencz-Csibi Róbertet, aki belőtte a győztes gólt.
A két együttes szerdán 18 óra 30 perctől újra megmérkőzik egymással, a helyszín ezúttal is a Vákár Lajos Műjégpálya lesz.

## | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | Győzelem h.u.Gy.h. | Vereség h.u.V.h. | VereségV | Gólk.Gk | PontP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brassói Corona Brassó | 36 | 26 | 2 | 1 | 7 | 215-90 | 83 |
2 | Gyergyói Hoki Klub GYHK | 36 | 25 | 1 | 2 | 8 | 198-97 | 79 |
3 | Csíkszeredai Sportklub Sportklub | 36 | 22 | 3 | 2 | 9 | 217-86 | 74 |
4 | Háromszéki Ágyúsok Ágyúsok | 35 | 16 | 2 | 0 | 17 | 180-120 | 52 |
5 | Bukaresti Steaua Steaua | 35 | 15 | 2 | 0 | 18 | 166-118 | 49 |
6 | Galaci CSM Galac | 35 | 10 | 0 | 5 | 20 | 165-141 | 35 |
7 | Sportul Studențesc Sportul | 35 | 0 | 0 | 0 | 35 | 45-534 | 0 |
Nyolcvanéves korában elhunyt kedden este Mircea Lucescu, a legendás labdarúgóedző halálhírét a bukaresti Egyetemi Kórház jelentette be, ahol az elmúlt napokban kezelték.
Hiába voltak lehetőségei a székelyföldi gárdának, a Petrolul látványos gólokkal verte az FK Csíkszeredát, amely továbbra sem tudott nyerni Ploiești-en a Szuperliga alsóházi rájátszásában.
Locsolásból hazatartva az utcán adott hangot politikai nézeteinek egy sepsiszentgyörgyi fiatal, akit a Sepsi OSK vezetőségi tagjai bántalmazhattak.
Kelemen Hunor szerint az anyaországban 2010 óta megvalósult nemzetpolitikai paradigmaváltásra vezethető vissza, hogy az RMDSZ az idei országgyűlési választáson is a Fidesz-KDNP pártszövetséget támogatja.
Szavazásra buzdította a határon túli magyar állampolgárokat Orbán Viktor miniszterelnök. Orbán az elmúlt 16 év közös eredményeinek megvédésére kérte a levélben szavazó külhoni magyarokat.
Fatolvajok vertek meg két erdészt, testkamerákat sürget a környezetvédelmi miniszter. Meleg lesz a hétvégén, de készüljünk fel az újabb hűvös időre a jövő hét közepétől.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!