A Bukaresti Steaua figyelmeztetést, valamint 1500 lejes pénzbírságot kapott a fegyelmi bizottságtól. A döntést a fővárosi csapat és a Háromszéki Ágyúsok között január 11-én lejátszott mérkőzésen történtek miatt hozták meg, mert az ominózus találkozó 58. percében a jégcsarnokban fáklyákat gyújtottak, és füst keletkezett az arénában. „Ez nem befolyásolta a mérkőzést” – közölte az FRHG Játékvezetői Kollégiuma a fegyelmi bizottságnak.
Az utóbbi azt javasolja a játékvezetőknek, hogy minden hasonló incidens esetén, amikor füst keletkezik a csarnokban, a játékvezetők állítsák le a mérkőzést, és küldjék mindkét csapat játékosait az öltözőbe.
A bizottság másik döntése Albert Zagidullint, a Brassói Corona csatárát érinti. Az orosz-román állampolgársággal rendelkező, a román felnőtt válogatottban játszó jégkorongozó két hónapos eltiltást és 3000 lejes pénzbírságot kapott a január 14-ei, Brassói Corona és Galaci CSM mérkőzésen történtek miatt. A döntés oka az, hogy Zagidullin a mérkőzés 33. percében, miközben a cserepadra korcsolyázott, meglökte Kőszegi Kálmán vonalbírót.
Az esetet a Játékvezetői Kollégium és a mérkőzés megfigyelőjének jelentése alapján kivizsgálták. „A kiegészítő mérkőzésjelentés, a videófelvételek és az enyhítő körülmények elemzése megtörtént, majd megszületett a fent említett határozat” – olvasható az FRHG közleményében.
Pár nappal korábban arról számoltunk be, hogy Iulian Ovidiu Corneanu, a Bukaresti Sportul Studențesc jégkorong csapatának játékosa hat hónapos eltiltást és 3 000 lejes pénzbírságot kapott, amiért ütőjével megütötte a játékvezetőt a január 7-ei Gyergyói Hoki Klub elleni mérkőzésen.
Az összeomlás szélén áll a Ceahlăul Piatra Neamț együttese, több alapembere elhagyta az anyagi gondokkal küzdő klubot és félő, hogy visszalépni kényszerülnek a labdarúgó 2. Ligából. A csapat gólgyárosa Sepsiszentgyörgyre igazolt.
Minden jel arra utal, hogy a Sepsi OSK egyik ígéretes saját nevelésű labdarúgója a téli szünetben a váltás irányába mozdult el. Nistor Ákos jelenleg a magyarországi Kecskeméti TE együttesével készül, a jövője viszont még nem dőlt el.
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Elhunyt szombaton a munkahelyén a Dolj Megyei Rendőr-főkapitányság 51 éves parancsnoka, Marius Daniel Mîrzacu. A rendőrfőfelügyelőt kollégái találták meg az irodájában, elsődleges feltételezés szerint szívinfarktus okozhatta a halálát.
Sajátos tiltakozási módot talált egy suceavai férfi a helyi adók drasztikus megemelése ellen: csak aprópénzzel fizette be tartozását az önkormányzatnak.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!