Meglepetés a hokibajnokságban: az Ágyúsok csapata legyőzte a Sportklubot

Dobos László 2024. október 16., 21:20

Hiába vezetett a Csíkszeredai Sportklub két harmad után három góllal Kézdivásárhelyen, az Ágyúsok a rendes játékidőben kiegyenlítettek, majd a szétlövésben legyőzték a sokszoros bajnok csíki együttest.

Nem bírta a mérkőzés hajráját a Sportklub, Kézdivásárhelyen kikapott az Ágyúsoktól Fotó: Borbély Fanni

A Sportklub szerdán este pihentette négy alapjátékosát, a kapus Adorján Attilát, a hátvéd Ferencz-Csibi Róbertet és Gecse Hugót, valamint Rokaly Szilárd csatárt.

A mérkőzés első két harmada a papírforma szerint alakult, a második szünetben a csíkiak 4–1-re vezettek a kézdivásárhelyi Deme László Jégcsarnokban, azonban a fiatal háromszéki alakulat a rendes játékidő utolsó nyolc percében 4–4-re kiegyenlített. Az öt perces ráadásban nem született újabb gól, így következett a szétlövés, amelyben az Ágyúsok csapata bizonyult jobbnak, így ők nyerték a mérkőzést. A szétlövés utáni győzelemért az Ágyúsok 2 pontot kapnak, a Sportklub pedig 1 ponttal gazdagodik.

Ez volt a harmadik bajnoki mérkőzés a Sportklub és az Ágyúsok között a 2024–25-ös bajnokságban. Az első kettőt a Vákár Lajos Műjégpályán rendezték szeptemberben, és a Sportklub azokon 4–2-re, illetve 3–2-re győzött.

Román felnőtt férfi jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Háromszéki Ágyúsok–Csíkszeredai Sportklub 5–4 (0–1, 1–3, 3–0, 0–0, 1–0) – büntetőlövések után
Gólszerzők: Molnár Zsombor (26. és 54.), Gecse Olivér (53.), Részegh Zsolt (56.) és Nagy Tamás (győztes büntető), illetve Fredrik Forsberg (9.), Márton Botond (21.), Bíró Gergő (28. és 40.).
Kapura lövések: 25–36.
Büntetőpercek: 6–8.
Játékvezetők: Sikó Szilárd Levente és Gergely Lehel, illetve Simon Roland és Szabó László.

Háromszéki Ágyúsok: László Arnold, Béres Szilárd (kapusok) – Szabó Zsolt Ákos, Horváth Pál, Márton Koppány, Molnár Zsombor, Részegh Zsolt (első sor); Antal Előd, Ferencz Szilárd, Gecse Olivér, Róth Zoltán, Antal László (második sor); Kernászt Máté, Nagy Tamás, Szőcs Zalán, László Hunor, Görbe Tivadar (harmadik sor); István Sándor, Király Ádám, Barkó Gergely (negyedik sor). Vezetőedző: Kertész Zoltán.

Csíkszeredai Sportklub: Ambrus Levente, Simó Joel Ábel (kapusok) – Jimi Kuronen, Kristó Csongor, Fredrik Forsberg, Márton Botond, Becze Tihamér (első sor); Salló Alpár, Both Péter, Péter Balázs, Részegh Tamás, Bíró Gergő (második sor); Bajkó Csongor, Eduard Cășăneanu, Kedves Tamás, Silló Arnold, Niclas Juhani Lucenius (harmadik sor); Kovács Előd, Láday Tamás, Fodor Csanád, Rokaly Norbert, György Szilárd (negyedik sor). Stáb: Kevin Constantine (vezetőedző), Péter Róbert (másodedző), Sprencz István (csapatvezető).