Meglehet a négy továbbjutó kiléte az Erste Ligában

Gergely Imre 2021. március 09., 10:43

Mind a négy jégkorong Erste Liga negyeddöntő 3–1-re áll, ami azt jelenti, hogy az ötödik összecsapás mindenhol le is zárhatja a párharcokat. Persze a hátrányban levők biztosan mindent megtesznek, hogy tovább folyjon a küzdelem az elődöntőért.

Nem volt a helyzet magaslatán a gyergyói védelem. Mindkét hazai mérkőzésen 7-7 gólt kapott Fotó: Veres Nándor

A székely csapatok párharcában Csíkszeredában két végtelenül kiélezett, hosszabbításba torkollott mérkőzést vívott a Sportklub és a GYHK, és erre lehetett számítani a hétvégi, gyergyószentmiklósi meccseken is. Nem így történt, a kék-fehérek mindkétszer fölényesen győztek 7–1-re, illetve 7–3-ra, és ezzel nagy lépést tettek a továbbjutás felé.

Még egy győzelemre van ehhez szükségük. A Gyergyói Hoki Klub kedden 18 óra 30 perckor a Vákár Lajos Műjégpályán kezdődő mérkőzésen az életben maradásért küzd, a piros-fehéreknek már nincs hibalehetőségük.

Szilassy Zoltánnak és segítőinek az a feladata, hogy visszavezesse a csapatát az első két meccsen bizonyított feszes és csaknem hibátlan védekezéshez, míg Jason Morgan nyilván a hétvégi produkciót szeretné megismételni még egyszer.

„Nagyon egyszerű a képlet: ha kikapunk Csíkszeredában, akkor vége az idei Erste Liga szezonunknak. Ez az amit nem akarunk.

Úgy megyünk oda a meccsre, hogy ez egy élet-halál harc, és ennek megfelelően kell küzdenünk. A játékosoktól ilyen hozzáállást várok.

Kielemeztük a rájátszás korábbi négy meccsét, pontosan tudjuk, mik a hibák, amelyeket elkövettünk és amelyek nem szabad megismétlődjenek” – fogalmazta meg Szilassy Zoltán, a GYHK edzője.

Fotó: Veres Nándor

Túloldalt Hozó Levente, a Sportklub másodedzője szerint igaz, hogy vezetnek, de tudatában kell lenniük, hogy a párharcnak még nincs vége: „Fontos győzelmeket arattunk, a második gyergyói meccs első harmadában nem jött ki a lépés, de a folytatásban tudtunk változtatni a játékunkon, nehéz erőket mozgósítottunk és visszajöttünk a játékba. A két gyergyói találkozó hat harmadából ötben jól hokiztunk, és ez sokat számít. Komolyan készülünk a kedd esti mérkőzésre. Győzni szeretnénk, de a hokiban nincs előre lejátszott mérkőzés”.

Alaposan meglepte a Vasas a Brassót

Az alapszakaszt simán nyerő Brassói Corona a nyolcadik Opten Vasast választotta ellenfélül, és úgy tűnt, ez egy sima egyoldalú párharc lesz, a kék-sárgák az első négy meccsen el is döntik a továbbjutás kérdését. Ehhez képest, Ladányi Balázs legénysége egyáltalán nem lett könnyű préda Gligáék számára. Már a korábbi meccseken is alaposan megizzasztották az esélyesebbnek látszó Coronát, vasárnap pedig a rájátszás eddigi meglepetését hozták a budapesti fiatalok. 5–2-re győztek a Vasas Jégcentrumban, és ezzel kiharcolták az 5. mérkőzést, amire Brassóban kerül sor.

Kiélezett harc a Tüskecsarnokban

Az FTC-Telekom–MAC HKB Újbuda párharc hasonló forgatókönyv szerint zajlik, mint a székely negyeddöntő. Vasárnap másodszor volt szükség hosszabbításra. Az előzőt a MAC nyerte, most pedig a Ferencváros örülhetett a végén. A zöld-fehérek simábban húzták be a másik két mérkőzést.

Míg a MAC hosszabbításos sikere rekordot jelentő 92. percben született meg, most nem kellett ennyit várni a döntésre. Versteeg találatával a 66. percben nyert az FTC-Telekom, és ma este a mindkét csapat otthonát jelentő Tüskecsarnokban ez a párbaj is véget érhet.

Életben maradt az UTE

A Brassó–Vasas párharc mellett az Újpesti TE–Debreceni EAC negyeddöntő is eldőlhetett volna már vasárnap, de a korábbi három csatát elveszítő Újpest megkapaszkodott az utolsó szalmaszálban. Az UTE drukkerei a 86. percben könnyebbülhettek meg, amikor 2–2-es rendes játékidő után Bodó Christopher eldöntötte a találkozót, és ezzel tovább nyújtotta a küzdelmet. Ez egyébként a legszorosabb párbaj, mind a négy eddigi találkozón egyetlen találat különbség volt a két csapat között.